Game of thrones

O seriji sa spojlerima

Filmoljupci navalite
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24859
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Game of thrones

Post Postao/la Maki »

I ona je njega ugrozila. Isto kao što je Aegon uradio sa služavkom.

Neće mu se nuditi. To i jeste caka.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10636
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Re: Game of thrones

Post Postao/la HunterDX »

Velaryoni su u ovom periodu imali priliku da postanu dosta moćna porodica. Rhaenyrina deca su nosila njihovo prezime, mogli su samo da spoje njenog sina i jednu Daemonovu ćerku, da sačuvaju svoju krv i dobiju zmajeve.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24859
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Game of thrones

Post Postao/la Maki »

Što su i uradili. Jace i Luke su vjereni za Baelu i Rhaenu.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10636
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Re: Game of thrones

Post Postao/la HunterDX »

Maki je napisao/la: 26 lis 2022, 09:03 Što su i uradili. Jace i Luke su vjereni za Baelu i Rhaenu.
Jesu. Ali će verovatno samo ostati vereni. 😂
Avatar
Elite
Rank 9
Rank 9
Postovi: 1524
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Game of thrones

Post Postao/la Elite »

:mrgreen:

slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24859
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Game of thrones

Post Postao/la Maki »

Emocije. Slika je inače u spoileru a ne spoiler.
Spoiler
slika
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 18014
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Game of thrones

Post Postao/la Hangman98 »

slika
ante
Rank 11
Rank 11
Postovi: 5448
Pridružen/a: 06 ožu 2017, 15:23
7
Lokacija: Odžak, BiH
O meni: Spiritualni lider JAS-a
Status: Offline

Re: Game of thrones

Post Postao/la ante »

Ovisi od budžeta. Rat bi mogao potrajati 2 sezone ako ne budu morali rezati scene nekih bitki. Sve što se izdogađalo nakon rata stane u 10 epizoda bez problema.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24859
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Game of thrones

Post Postao/la Maki »

2 sezone rat sigurno. I Rat 5 Kraljeva je trajao dvije sezone originalne serije a Ples, iako ne toliko kompleksan kao rat, ipak ima dosta događaja. Vjerovatno će sam rat stati tek negdje na početku 4. sezone i posljednih 5-6 epizoda poslije rata.
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 18014
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Game of thrones

Post Postao/la Hangman98 »

Sto rek'o jedan moj dobar jaran "moje tijelo nije spremno" :D

slika
Eli Drake
Rank 4
Rank 4
Postovi: 68
Pridružen/a: 25 kol 2023, 07:52
Status: Offline

Re: Game of thrones

Post Postao/la Eli Drake »

Pet sezona je minimum. Uci cemo u 2030 sa njima 😂. Serija ima veliki potencijal samo je pitanje zasićenja fanova. Mislim da nece nikad biti globalni fenomen kao GOT ali je i dalje riječ o vrhunskoj seriji.
ante
Rank 11
Rank 11
Postovi: 5448
Pridružen/a: 06 ožu 2017, 15:23
7
Lokacija: Odžak, BiH
O meni: Spiritualni lider JAS-a
Status: Offline

Re: Game of thrones

Post Postao/la ante »

slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24859
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Game of thrones

Post Postao/la Maki »

Da ponovimo pred drugu sezonu stratešku situaciju na bojnom polju.


Rhaenyra ima podršku kuće Velaryona i njihove moćne mornarice i kontrolu nad Uskim morem. To joj omogućava da blokira Kraljevu Luku i tako izgladni stanovništvo grada kako bi ih podstakla na pobunu protiv zelenih. Od kraljevstava možemo očekivati da će joj se pridružiti Sjever sa Starkovima i Vale sa Arrynima koji su njena familija. Međutim Daemonov sukob sa kućom Royce, drugom najvećom kućom u Valeu garantuje da će ta kuća biti na zelenoj strani i vjerovatno znači da Arryni neće moći odmah da se uključe u glavni sukob. Sjevernjacima će trebati vremena da se mobilizuju tako da ne treba očekivati njihovo učešće u prvoj fazi. Ipak Rhaenyrina strana ima jednu ključnu prednost: veći broj zmajeva u odnosu na zelene. Iako zeleni imaju Vhagara Caraxes i Meleys su dovoljno moćni zmajevi da mogu parirati Vhagaru.

Zeleni su u lošijoj poziciji. Za sada znamo da imaju podršku Hightowera, Lannistera i Baratheona. Znači 2 od 7 kraljevstava su uz zelene dok za Reach ne možemo reći jer ne znamo kako će Tyrelli reagovati ali vjerovatno da će i oni biti uz zelene. Ali svakako tri moćne kuće su uz zelene kao i spoljni znakovi legitimiteti kako je Otto rekao. Aegon II sjedi na Iron Throneu i nosi krunu Aegona Osvajača. Lanistersko bogatstvo može pomoći pri kupovini hrane za stanovništvo glavnog grada što bi negiralo uticaj blokade crnih naravno pod uslovom da uopšte hranu mogu igdje kupiti.

Ipak nemoć zelenih se ogleda u njihovim znajevima. Trenutno imaju svega 2 aktivna zmaja a to su Vhagar i Sunfyre. Tu je i Dreamfyre ali Helaena nije neko ko ima ikakvog iskustva u jahanju i borbi na zmaju tako da njega ne računamo. I pored gubitka Arraxa crni imaju 6 zmajeva plus divlji zmajevi bez jahača. Ako uspiju skupiti jahače imaće preko 10 zmajeva protiv svega 2 zelena. To je game over za zelene.

Riverlands su ključna teritorija i Daemon je poslan tamo da ih obezbijedi za Rhaenyru međutim jasno je da to neće tek tako proći.

Trenutno su crni u daleko većoj prednosti. Da sam ja Rhaenyra napravio bih zamku da odvučem Vhagara od glavnog grada a onda izvršio napad zmajevima na glavni grad. Sunfyre ne može sam braniti grad protiv 5-6 zmajeva. Uz pomoć velarijonske flote zauzeo bih glavni grad i zarobio Aegona, Alicent i Otta. Time je rat praktično gotov.
Avatar
Elite
Rank 9
Rank 9
Postovi: 1524
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Game of thrones

Post Postao/la Elite »

Još samo 31 dan :D

#TeamBlack :cool:

Odgovori