Teorije zavjere

Nasumični razgovori
Odgovori
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10408
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Online

Teorije zavjere

Post Postao/la Markovic619 »

@DVW samo ću o sportu

Hrvatska 2018 nije dovoljan dokaz da je sport bolji danas

Jugoslavija je imala dobre plasmane i na svjetskim i na evropskim prvenstvima. Uz to i olimpijsko zlato. To je fudbal.

O košarci da ne pričam. Puno bolje nego danas. Mada je i danas odlično.

Klupski fudbal je dno. Ide na bolje ali je na dnu. Mi možemo biti super zadovoljni ako 2-3 kluba igraju u Evropi.

Zimske olimpijske igre u Sarajevu je najveći dokaz da je sport bio na višem nivou.

Danas jest katastrofa ali ne bih rekao da je bolje sad nego prije.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24859
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Teorije zavjere

Post Postao/la Maki »

Jugoslavija je u fudbalu na SP imala jedno polufinale i na EP dva finala što nije loše ali daleko je to od neke supersile u fudbalu.
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17573
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: 🇧🇦
O meni: Ruthless.
Status: Online

Teorije zavjere

Post Postao/la Dynamite 7 »

1.Po nekim podatcima koje sam ja nalazio i riječima velike većine starijij nije tako.Koliko je samo bilo firmi i fabrika.
2.Uvijek ima neuspjeha u svakoj zemlji je tako ne može se sve osvojiti.Reprezentacija je rasturala i skoro redovno uzimala medalje na velikim takmičenjima.Za klubove nemam šta ni pričati samo pogledaj uspjehe klubova tada i sada sve je jasno.Tad su klubovi nešto značili u evropi i svijetu i osvajali su titule danas je uspjeh kad se neko plasira na takmičenje o osvajanju se može sanjat.Lige su bile jake sa puno kvalitetnih utakmica.
3.Jesu se zaduživali ali su bar nešto radili.
4.Ok slažem se cenzura jeste opasna,ali svejedno je bilo puno više kvalitetne muzike nego danas (moje mišljenje)
5.Misliš da danas ljudi nisu spremni da se pobiju?Pobili su se zato što su bili naivni i zbog nacionalizma nisu razmišljali o posljedicama.Danas su ljudi zlobni,sebični zavidni samo čekaju da nekoga pljuju napadaju malo ljudi se poštuje,druži.
🤔🤔🤔❓️❓️❓️
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17573
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: 🇧🇦
O meni: Ruthless.
Status: Online

Teorije zavjere

Post Postao/la Dynamite 7 »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST Jugoslavija je u fudbalu na SP imala jedno polufinale i na EP dva finala što nije loše ali daleko je to od neke supersile u fudbalu.
Ali je Zvezda bila prvak Evrope i svijeta i Partizan igrao u finalu kupa šampiona.I u ligi je imalo nešto da se vidi za razliku od danas.
🤔🤔🤔❓️❓️❓️
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Teorije zavjere

Post Postao/la DVW »

Plakanje za Jugoslavijom je bljak. Poslušajte izjavu onog rukometnog trenera iz Srbije, frajer je patetičan, plače što mora pasoš pokazati kad ide u Sloveniju. Moraš liče, RIP Juga već 30 godina, nećeš umrijet u disbeliefu, šta ti je?
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10408
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Online

Teorije zavjere

Post Postao/la Markovic619 »

DVW je napisao/la:QR_BBPOST Plakanje za Jugoslavijom je bljak. Poslušajte izjavu onog rukometnog trenera iz Srbije, frajer je patetičan, plače što mora pasoš pokazati kad ide u Sloveniju. Moraš liče, RIP Juga već 30 godina, nećeš umrijet u disbeliefu, šta ti je?
Kakve to ima veze sa ovom temom? I niko ovdje ne plače za Jugoslavijom.
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17573
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: 🇧🇦
O meni: Ruthless.
Status: Online

Teorije zavjere

Post Postao/la Dynamite 7 »

DVW je napisao/la:QR_BBPOST Plakanje za Jugoslavijom je bljak. Poslušajte izjavu onog rukometnog trenera iz Srbije, frajer je patetičan, plače što mora pasoš pokazati kad ide u Sloveniju. Moraš liče, RIP Juga već 30 godina, nećeš umrijet u disbeliefu, šta ti je?
Njegova stvar,ja ne plačem, i ponavljam Jugoslavija nije bila savršena,ali ni toliko loša koliko vi govorite.Isti su mi i oni što je previše veličaju kao i oni što govore da je nešto najgore na svijetu oboje mi je pretjerivanje.
🤔🤔🤔❓️❓️❓️
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Teorije zavjere

Post Postao/la DVW »

Ne kažem ni da je najgore naravno. Samo da je danas bolje, that's all. Pod plakanje sam mislio da nostalgiju.
Zadnja izmjena: DVW, dana/u 09 vel 2021, 12:33, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24859
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Teorije zavjere

Post Postao/la Maki »

1.Po nekim podatcima koje sam ja nalazio i riječima velike većine starijij nije tako.Koliko je samo bilo firmi i fabrika.
Stariji ljudi su slijepo vjerovali komunističkoj propagandi. Ti ljudi i danas mahom vjeruju današnjim liderima. Što se tiče firmi i fabrika, da bilo je ih dosta ali koliko ih je bilo ekonomski isplativo i koliko ih je zapravo funkcionisalo kako treba. Danas se o tim fabrikama priča kao o raju radničke klase ali zapravo je tu bilo velike muljaže i afera. Vidi aferu Agrokomerc kao najveću a takvih je svakako bilo dosta i u drugim fabrikama. Ali kao i danas ako je iza tebe stajala politička mašinerija mogao si raditi šta si htio i bio si porkiven.
2.Uvijek ima neuspjeha u svakoj zemlji je tako ne može se sve osvojiti.Reprezentacija je rasturala i skoro redovno uzimala medalje na velikim takmičenjima.Za klubove nemam šta ni pričati samo pogledaj uspjehe klubova tada i sada sve je jasno.Tad su klubovi nešto značili u evropi i svijetu i osvajali su titule danas je uspjeh kad se neko plasira na takmičenje o osvajanju se može sanjat.Lige su bile jake sa puno kvalitetnih utakmica.
Ako misliš na fudbal Jugoslavija tu stvarno nije rasturala. Par jakih plasmana na takmičenjima a što se tiče klubova da bile su ta 66. i 91. ali ništa više sem toga. Identičan uspjeh (1 LŠ i 1 finale) je imala recimo Rumunija.
3.Jesu se zaduživali ali su bar nešto radili.
S obzirom da je zaduživanje konstantno raslo i ugrožavalo stabilnost ekonomskog sistema očito se nije radilo kako treba. Čitao sam da je 1983. Jugoslavija potajno bankrotirala ali ne znam koliko je to tačno.
4.Ok slažem se cenzura jeste opasna,ali svejedno je bilo puno više kvalitetne muzike nego danas (moje mišljenje)
To je tačno, mada i donekle subjektivno. Ali to nije posljedica komunističkog sistema (može se reći da je bilo uprkos njemu).
5.Misliš da danas ljudi nisu spremni da se pobiju?Pobili su se zato što su bili naivni i zbog nacionalizma nisu razmišljali o posljedicama.Danas su ljudi zlobni,sebični zavidni samo čekaju da nekoga pljuju napadaju malo ljudi se poštuje,druži.
A ta spremnost da se pobiju jeste rezultat 50 godina komunističkog ignorisanja nacionalnog problema i/ili neuspjelih pokušaja da se nešto popravi (koji su došli prekasno). Evo ti primjer Kosova kao odličnog primjera šizofrenosti komunističkih vlasti. 1945. Albanci se na Kosovu tretiraju u povlaštenom položaju kao žrtve "monarho-buržoaskog" sistema Kraljevine Jugoslavije, zabranjuje se povratak srpskih kolonista, obećava se ujedinjenje sa Albanijom. Onda se tri godine kasnije događa Rezolucija IB i preko noći Albanci od žrtava pokvarenog režima postaju potencijalni neprijatelj, Ranković planira njihove deportacije u Tursku, represija. Onda Ranković pada, Albanci opet (pogotovo poslije Ustava 74.) postaju privilegovani, Kosovo postaje maltene republika pa onda nakon Titove smrti dižu pobunu koja biva ugušena, dolazi Milošević i kreće srpska represija tamo dole. Dakle imali smo najmanje 3 prelaza politike. I nije ni čudo da danas i Srbi i Albanci komunistički period vide kao period opresije i ugnjetavanja jer je u respektivnim periodima on to zaista bio za obe strane (samo što se onda to proširuje na cijeli period). A upravo je taj osjećaj ugnjetavanja i "vidi šta nam rade" i doveo do sukoba, ne samo tu već u cijeloj Jugoslaviji. To se direktno može pripisati komunistima.
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17573
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: 🇧🇦
O meni: Ruthless.
Status: Online

Teorije zavjere

Post Postao/la Dynamite 7 »

1.Ne vjerujem da mi toliko ljudi laže i da im je svima ispran mozak ali ok.Nisu sve firme i fabrike funkcionisale,ali ih je bilo više funkcionalnih nego danas.
2.Mislio sam generalno na sport i sportiste ne samo na fudbal mada i ako gledaš fudbal bolje i finale i titula nego ništa.Recimo i Željo je igrao u polufinalu kupa uefa i nesretno ispao od Videotona.Danas nijedan klub iz Bih od kako ja pratim fudbal nije igrao ni u grupi nekog takmičenja.
Koliko su bile kvalitetne utakmice velike četvorke puno jače nego ove danas u ligama.Srbija,Hrvatska i donekle Slovenija i imaju neki uspjeh u reprezentativnim sportovima dok su ostali operisani od sporta.
3.Dosta stvari koje imamo danas su napravljene u Jugoslaviji.Tito je krao i uzimao ali mislim da ne baš kao ovi danas.
4.Ok jeste subjektivno,ali pitao si me šta je bilo bolje naveo sam da je što se mene tiče muzika bila bolja.
5.Poenta je da su ljudi sebični,zlobni,zavidni.I za to mi stariji kažu da ljudi nisu bili baš takvi.Pa i sam znam da prije 5 ili 10 godina ljudi nisu bili takvi u tolikoj mjeri.
🤔🤔🤔❓️❓️❓️
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24859
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Teorije zavjere

Post Postao/la Maki »

1. Oni ne lažu oni u to vjeruju. Isto kao što ti danas imaš ljude koji se kunu u Dodika ili Bakira. Oni vjeruju da se radilo dobro. Jer nisu imali priliku sagledati drugu stranu medalje. U autoritarnim režimima kakav je bila Jugoslavija, pogotovo za Titovog života, to se nije dozvoljavalo.

2. Sport možda jeste bio uspješniji ali ne u tolikoj mjeri da nadoknadi sve ostale nedostatke.

3. Tito je imao vile, posjede, jahte, bogatstvo dok je narod grcao u krizama. Tako da, kao ni današnji vlastodršci, nije dijelio sudbinu svog naroda.

4. Poštujem i donekle se i slažem.

5. Ili si drugačije gledao na svijet. Mislim smiješna mi je ta priča o nekakvoj zlatnoj YU generaciji kad se ta ista generacija pokazala sposobnom za najgore zločine.
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17573
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: 🇧🇦
O meni: Ruthless.
Status: Online

Teorije zavjere

Post Postao/la Dynamite 7 »

Ne vjerujem da bi toliki broj ljudi bio u zabludi,meni ima težinu kad mi većina ljudi koji su tad živjeli kaže da su više imali i bolje živjeli.
Naravno da je Tito imao sve nabrojano i itekako je krao,ali mislim da je više dao i obezbjedio državi nego ovi sad.
Ok i za ljude je vjerovatno subjektivno ,ali stvarno imam utisak da su ljudi danas stvarno loši.Da ti ljudi iz Jugoslavije su činili strašne zločine ali mislim da su bili izmanipulisani i donekle primorani na to.Vjerujem da je bilo više "normalnih" ljudi za druženja i zabave nego danas i da nije bilo glavno da komšiji crkne krava.
🤔🤔🤔❓️❓️❓️
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Teorije zavjere

Post Postao/la DVW »

Dynamite. Ima tu do komunističke indoktrinacije. Kada nešto ponavljaš dovoljno puta ono postane istina makar bila gnjusna laž.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24859
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Teorije zavjere

Post Postao/la Maki »

Potcjenjuješ moć propagande. Nije da Jugoslavija nije ništa napravila ali je napravila dosta manje i/ili slabije od onog kako se predstavlja.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10636
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Teorije zavjere

Post Postao/la HunterDX »

Zašto svi pogrešno gledaju na teorije zavere, nije ni sve što se plasira istina, meni je npr logično da svet postepeno ide ka nekoj globalizaciji.
Odgovori