Stardom New Blood

World Wonder Ring Stardom
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12348
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Stardom New Blood

Post Postao/la Rio146 »

New Blood je event koji će se bazirati na mladim nadama japanske Joshi scene. Nastupati će cure iz raznih promocija. Ovaj event ima sufiks 1, pa očekujem da će biti više evenata ovoga tipa, ako ne bude onda se ovo može pridodati glavnoj temi. Prvi show je za dva dana 11.03.2022. a mečevi su:

Stardom (Momo Kohgo) vs Gatoh Move (Sayaka)

Cosmic Angels (Unagi Sayaka & Waka Tsukiyama) vs Marvelous (Maria & Ai Houzan)

Queen's Quest (Lady C & Saya Kamitani) vs Donna Del Mondo (Mai Sakurai & MIRAI)

STARS (Saya Iida & Hanan) vs Just Tap Out (Tomoka Inaba & Aoi)

Oedo Tai (Starlight Kid & Ruaka) vs Diana (Haruka Umesaki & Nanami)

(Utami Hayashishita) vs debuting rookie (Miyu Amasaki)
Yes Sir!
slika
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12348
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Re: Stardom New Blood

Post Postao/la Rio146 »

Počinje u 10:30!

Yes Sir!
slika
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12348
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Re: Stardom New Blood

Post Postao/la Rio146 »

Show odgledan, recenzija stiže tokom dana
Spoiler
Utami impresionirana s Miyu poziva ju da se pridruži u QQ. Miyu prihvaća poziv.
Yes Sir!
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24842
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Stardom New Blood

Post Postao/la Maki »

Gledao uživo? Jebeni fakultet me sprječio u tome. Overall kakav je bio event.
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10402
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Re: Stardom New Blood

Post Postao/la Markovic619 »

Nadam se da cu naci vremena za ovaj show, samo prije toga moram pogledati dva meca koja ste nominovali :D
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12348
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Re: Stardom New Blood

Post Postao/la Rio146 »

Da, hvala Bogu pa sam ovaj tjedan bio slobodan pa sam uspio pogledati uživo.

Zapravo vrlo dobar. Cure iz JTO su me dobro iznenadile, Sayin povratak je bio dobar. Bilo je nekih promoa, pa nisam bas sve pohvatao. Izgleda da će Maria imat meč s Unagi, a MIRAI s Kamitani. Starlight Kid je imala promo s Umesaki pa ćemo vidjet, je i to kakav meč u planu. Opet jedan TLD, sto je malo razočaravajuće. I naravno debi Amasaki. Dobra je u ringu, nije bilo botcheva. Smisleno su odradile main event i Utami ju je dobro vodila kroz meč. Sve u svemu ja zadovoljan s eventom.
Yes Sir!
slika
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12348
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Re: Stardom New Blood

Post Postao/la Rio146 »

Upravo sam pred kraj recenzije, i istražujem ove promoe, i ispada da je Starlight Kid pozvala Haruku Umesaki u Oedo Tai!
Yes Sir!
slika
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12348
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Stardom New Blood 1 – recenzija

Post Postao/la Rio146 »

Yes Sir!
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24842
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Stardom New Blood

Post Postao/la Maki »

slika
STARDOM NEW BLOOD 1 - 11.3.2022.

slika
Momo Kohgo vs Sayaka
Kul opener. Ubacile su dosta prihvatljivih stvari. Submission igra je bila izražena kroz Bow and Arrow Kohgo, SIngle Leg Crab i onaj kao Kneebar od Sayake. Kohgo je pokazala nešto i letenja Diving Crossbodyem i 619om i na kraju Suplexom uzela pobjedu. Nije loše.
5/10

slika
Cosmic Angels (Unagi Sayaka/Waka Tsukiyama) vs Marvelous (Maria/Ai Houzan)
Iznad prošlog za jednu ocjenu. Waka je na početku imala akrobacije ali se našla na udaru Marvelous cura sve dok nije Houzan kod konopaca pogodila Facebusterom. Unagi i Maria su imale jako dobru sekvencu. Divan Double Foot Stomp Marie preko konopaca pa izmjena Big Bootova koju je Maria okončala zvučnim šamarom i naravno Unagina sekvenca Codebreaker - Legdrop - Flapjack. No ubacivanje Wake će se pokazati kobnim za Kozuene jer je Maria iskusnija i vrlo brzo okreće stvari te hvata Waku u Armbreaker. Unagi spašava prvi put Legdropom ali Maria vrlo brzo opet hvata Waku koja predaje. Nije bilo ni dugo ali nije ni trebalo biti duže.
6/10

slika
Queen's Quest (Wonder of Stardom Champion Saya Kamitani/Lady C) vs Donna del Mondo (MIRAI/Mai Sakurai)
Solidan time limit draw. Dosta vremena su dali upravo New Bloodu Lady C i Sakurai. One su i otpočele meč i tu početnu sekvencu je dobila Lady Bodyslamom. Kamitani je ušla i pogodila svoj Bodyslam pa je opet Lady ušla ali se Sakurai tu vratila ne baš najboljim Stunnerom. Mirai onda pogađa Lady Diving Sentonom ali Lady se vraća Brain Chopom i ubacuje Kamitani. Saya je otvorila Dropkickovima ali je Mirai ruši i opet se meč vraća na Lady i Sakurai. U početku Lady C Chopovima suzbija Mai do konopaca ali Mirai se upliće i Sakurai okreće stvari. Pogađa Elbow Drop i pobjeđuje u izmjeni Big Bootova. Pogađa Lady Bulldogom ali se ova vraća Lariatom. Saya se ponovo ubacuje i Lady tu pogađa Mirai STOom te QQ imaju prednost. No Mirai se vraća jako lijepim polu-Suplexom i zakucava Sayu Corner Lariatom. Sakurai je tu obe protivnice pogodila dosta boljim Stunnerom. Vidjeli smo i nešto atrakcije u vidu Sayinog Diving Crossbodya na ringside te Missile Dropkicka nazad u ring. Kamitani pogađa Fisherman Suplex kickout i tu kad sam čuo odbrojavanje jasno je bilo da je TLD. Stardom treba nekad swervati i završiti meč recimo 10 sekundi prije isteka vremena. Uglavnom na kraju su Saya i Mirai ganjale pinfall, Kamitani pogodila Driver ali tad je zvonilo za kraj. Dosta dobro odrađeno.
7/10

slika
STARS (Saya Iida/Future of Stardom Champion Hanan) vs JTO (Tomoka Inaba/Aoi)
Prilično bazičan meč sve u svemu. Počelo je izmjenama, Aoi i Hanan su se probale uhvatiti u submissione a tu su JTO cure imale više uspjeha te su obrađivale Hanan legworkom a i armworkom. Hanan uspjeva ubaciti Iidu koja svojom snagom ruši obe protivnice i onda se obe članice STARSa bacaju na Aoi. Aoi i Iida onda imaju izmjenu Chopova koja sve u svemu završava time što se Hanan i Inaba vraćaju u ring. One su imali dobar dio. Inaba je probala svojim Kickovima a Hanan se izvlačila Suplexom. No ipak Tomoka stiče prednost Ankle Lockom i krasnim udarcem u stomak da bi Hanan odgovorila Famouserom i opet ubacila Iidu. Iako je izgledalo da će Inaba hvatanjem Saye u Sleeper očuvati prednost JTOa nije se ispostavilo tako. Aoi je primila Diving Crossbody od Hanan i Diving Tackle od Saye ali nije bilo dovoljno. Jako dobar dio kad je Inaba raspucala Kickovima i Knee Strikeovima po Iidi a Aoi je nastavila Slingbladeom. No Iida nakon toga okreće stvari i završava meč u stilu Lariatima i predivnim Brainbusterom Aoi pravo na glavu. Krasno. 0,5 više samo za taj zadnji potez. Iida u povratničkom meču nije radila puno ali dobro ne treba izazivati sudbinu i preforsirati je. Uzela je pin.
5,5/10

Poslije meča staredown šampionki.

slika
Oedo Tai (Starlight Kid/Ruaka) vs Diana (Haruka Umesaki/Nanami)
Odličan meč. Na početku Oedo Tai imaju prednost nad Nanami što primorava Umesaki da se uplete a uplela se u stilu. Poredala je Oedo Taievke i skočila na njih Double Foot Stompom. Ipak Ruaka izravnava stvari Running Crossbodyem i Fisherman Suplexom a Kid to nastavlja krasnom 619 - Standing Moonsault kombinacijom. Umesaki i Kid onda izmjenjuju puncheve i iako je izgledalo da Umesaki stiče prednost Kid se ruši Legsweepom. No SLK onda promašuje Twisted Splash što Umesaki koristi da pogodi Vertical Suplex i onda pokaže svoj high flying lijepim Twisted Splashom. U nastavku Umesaki pogađa Dropkick, Kid vraća Knee Strikeom sa leđa a Umesaki dočekaje Kid u trku Suplexom. Divna sekvenca. No meč je i u nastavku bio jednako brz i dobar. Tu se Kid našla na udaru jer je Umesaki uspjela taggati Nanami a Kid nije Ruaku. Pa je Nanami pokazala Bodyslam i Swinging Neckbreaker. Umesaki leti Missile Dropkickom a Nanami Diving Splashom. Ruaka se upliće i pogađa Nanami Facebusterom što Kid koristi za Fisherman Suplex. Umesaki se upliće i skida Kid sa konopaca a Nanami je hvata u Rolling Cradle što mene asocira na GOATa. U nastavku krasan Springboard Moonsault SLK na ringside, zajednički Facebuster Oedo Taia u ringsideu i na kraju divan Moonsault SLK nad Nanami za pobjedu. Nisam očekivao ovakvu mečinu.
10/10

slika
Utami Hayashishita vs Miyu Amasaki
Sasvim prihvatljiv meč za Amasakin debut. Utami je dobro vodila. Na početku mat wrestling pa Amasaki probava Dropkickovima ali Utami je raspaljuje Bodyslamovima i hvata u Boston Crab. E sad tu se dogodila situacija koja mi je nejasna. Amasaki je bila blizu da obuhvati bottom rope rukom kad je Daichi šutnuo konopac iz njenih ruku. Wtf? Amasaki je dobila svoj dio pod suncem kad je uspjela oboriti Utami Dropkickom i uhvatiti submission na nozi. Onda je Dropkickala tu nogu i opet uhvatila u hold. Čak je pogodila DDT i nekakav Double Underhook Facebuster. Ali naravno Utami je pro i neizvjesnosti oko pobjednice nema. Dočekuje Amasaki Bodyslamom, Missile Dropkick, Amasaki kickouta, Utami je diže i German Suplex Hold. Sviđa mi se kraj meča. Jer Amasaki je dobila priliku da pokaže sadašnji napredak a s druge strane jasno je da nije bila prijetnja za Utami koja nije morala da koristi svoje prave finishere tipa Torture Rack Bomb i Crucifix Bomb.
6/10

Na kraju Amasaki ulazi u QQ i imamo za kraj grupni kadar svih kečerki koje su učestvovale na eventu.
Dobar show. Naravno uzima se u obzir da je ovo show posvećen rookiema i novijim kečerkama pa se ne može očekivati nekakav MOTY specijal. Ali dobili smo jedan stvarno odličan meč a ostali su bili takođe dobri i prihvatljivi. Zadovoljan sam. Ocjena ne može biti previsoka jer mora koliko toliko odražavati ocjene samih mečeva ali event kao event je bio solidna stvar.
6,75/10
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12348
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Re: Stardom New Blood

Post Postao/la Rio146 »

Malo si pretjerao s co-main eventom, bilo je dobro, ali ne baš toliko :D čak mi je bolji meč bio onaj prije s Aoi i Inaba. A dobro možda je meni bilo samo drago vidjet Sayu u ringu :D


Maki je napisao/la: 11 ožu 2022, 18:36E sad tu se dogodila situacija koja mi je nejasna. Amasaki je bila blizu da obuhvati bottom rope rukom kad je Daichi šutnuo konopac iz njenih ruku. Wtf?
U Stardomu moraš konopac primiti kompletnom rukom, nije dovoljno samo staviti prst što je napravila Miyu. On je udario, da vidi jel Miyu uhvatila ili nije.
Yes Sir!
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24842
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Stardom New Blood

Post Postao/la Maki »

Meni je coME bio baš jak meč. Sve 4 su pokazale umijeće i dobili smo dosta jakih sekvenci.
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17982
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Stardom New Blood

Post Postao/la Hangman98 »

Evo jedna recenzija i za ovaj show, realisticna ocekivanja i bez pretjeranog razocarenja.
slika


Momo Kohgo vs Sayaka (2.5⭐)
slika

Bazirale su se na grappling i submission tip meca, s' tim da su obje djevojke daleko od nekih submission specijalista, pa je na trenutke izgledalo kao bezidejno valjanje po podu. Medjutim, ispravan pravac, jer su obje izuzetno zelene pa su na ovaj nacin uspjele sakriti nedostatke koje najvjerovatnije posjeduju u svom hrvanju. Ok mi je bila razmjena udaraca sredinom meca, ali samo deranjem ne postizes stiff dojam, ako su udarci daleko od tog epiteta. Sve u svemu ok opener kada se pogledaju svi okolni aspekti ulazeci u isti.

Cosmic Angels vs Ai & Maria (3.0⭐)
slika

Unagi najbolji leg drop in biznisaaah, kakav Hulk Pogan. Sablonski odradjen tag mec, sto nije nuzno losa stvar. Djevojke iz Marvelousa su izgledale jako dobro, narocito Maria koja ocito ima svijetlu buducnost pred sobom. Dopala mi se zavrsnica sa oktopusom into arm bar, ispravna odluka da Marvelous cure dobiju.

DdM vs QQ (3.25⭐)
slika

Poenta meca je uciniti Lady C i Mei da izgledaju sto je moguce bolje u cemu su i uspjeli. Ocekivao sam neku mentorship ulogu za Sayu i MIRAI medjutim nije bilo tako, uopste. Predstavljene su kao podjednake sa svojim partnericama, sto me iznenadilo na pozitivan nacin, mada je bilo ocigledno koliko su ispred svojih kolegica iz ugla kada bi usle u medjusobnu razmjenu poteza. Lady C je nebruseni dragulj za Stardom, ne zbog njenog hrvanja vec zbog njene pojave i impozantnosti sto se uz pravilan in-ring razvoj moze jako dobro iskoristiti, a vec pokazuje napredak u tom segmentu.

STARS vs Aoi & Inaba (3.25⭐)
slika

Brawl tag na vec provjerenu formulu meca koji smo vec i vidjeli na showu. Kao da mi se ove djevojke iz Just Tap Out-a nisu bas najbolje uklopile u brawl tip taga. Sudeci po nazivu promocije vjerovatno su vise naville na tehnicki i submission based tipove meceva, pa je razumljiva njihova ne bas prirodna pozicija u ovoj predstavi. Zavrsni spot sa brain busterom je izgledao brutalno i popravio je ukupni dojam.

Odeo Tai vs Umesaki & Nanami (ili sto bi kod nas rekli u mene mi nana) (3.0⭐)
slika

Pocetak meca nije bio impresivan, međutim STK je svojim ulaskom podigla stvari na veci nivo i ono sto ocekujes da vidis od nje. Nekako se cinilo da je stepenicu ispod prethodna dva meca iako je bilo par dobrih trenutaka, ponajvise u izvedbi STK-a. I ovo mi je mirisalo na draw, ali nam ipak daju pobjednika nakon sto STK pogadja moonsault van i unutar ringa.

Amasaki vs Hayashishita (3.25⭐)
slika

Jako dobar debi za novog rookie-a. Iznenadjen sam kolicninom ofanzivnih poteza koje joj je Utami dozvolila i uspjela je da nam je predstavi kao veliku zvijezdu u nastanku. Lijepo koncipiran mec gdje Miyu na startu tesko da ostavlja ikakav efekat na Utami svojim potezima sto udara na njen ego i postaje overconfident. To je rasplamsalo vatru u rookie-u i dovelo je do tacke gdje gotovo ima priliku pinovati veliku zvijezdu. Dokaz da Stardom vidi TO u Miyu jeste i automatsko prikljucivanje QQ-u, tako da vjerujem da ce postati velika zvijezda.

Opsti dojam (6/10⭐)

Daleko od nekog spektakla, ali to i nije bila namjena ovog showa, vec showcase mladih nada i buducih zvijezda prowrestlinga. Obzirom da smo ovo dobili za dž i to na youtube-u tesko je naci neku konkretnu zamjerku. Nije must see, ali je vrijed pogleda, ako ste fan zenskog hrvanja.
slika
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12348
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Re: Stardom New Blood

Post Postao/la Rio146 »

Jako kvalitetna i lijepo napisana recenzija. Otprilike se slažem sa svime :D
Yes Sir!
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24842
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Stardom New Blood

Post Postao/la Maki »

Trebam nekad rewatchati co mainevent da vidim zašto mi se toliko više svidio nego vama. Inače dobra recenzija.
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17982
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Stardom New Blood

Post Postao/la Hangman98 »

Ja sam znao da nece biti MOTY kandidata, jer to im i nije cilj sa ovim PPV-om. Dopada mi se koncept, sticanje iskustva za rookie i povezivanje sa publikom u ranoj fazi karijere. Youtube opcija isto pametan potez, jako pitko za odgledati, a dosta buzz-a se dize samom lakom dostupnoscu eventa.
slika
Odgovori