Stardom Triangle Derby 2023

World Wonder Ring Stardom
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12348
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Re: Stardom Triangle Derby 2023

Post Postao/la Rio146 »

Graditi turnir oko jedne osobe mi nema pretjerano smisla.
Yes Sir!
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24842
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Stardom Triangle Derby 2023

Post Postao/la Maki »

Pa onako mislim da je svakako ovo prilično beznačajan turnir tako da ni nije neka šteta. Meni se inače Club Venus kao stable na prvu ni ne sviđa. Mislim ova May ima prema cagematchu svega 50ak mečeva što znači da je jako zelena i čini mi se da je tu samo zbog izgleda.
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12348
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Re: Stardom Triangle Derby 2023

Post Postao/la Rio146 »

Znam, no kad već imaju turnir mogli su nešto od njega i napraviti. Pushao bi Inabu, MIRAI i Sourei naprimjer prije ovih.
Yes Sir!
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24842
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Stardom Triangle Derby 2023

Post Postao/la Maki »

Slažem se ali Stardom i booking su često u sukobu.
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12348
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Re: Stardom Triangle Derby 2023

Post Postao/la Rio146 »

Ni oni sami ne znaju šta hoće.
Yes Sir!
slika
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12348
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Re: Stardom Triangle Derby 2023

Post Postao/la Rio146 »

Brate pa ovo još traje. Tako mi je drago što sam ih prestao aktivno pratiti.
Yes Sir!
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24842
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Stardom Triangle Derby 2023

Post Postao/la Maki »

Tek je pola turnira prošlo.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24842
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Stardom Triangle Derby 2023

Post Postao/la Maki »

Card za finalni PPV turnira 4. marta.

Prominence vs 7Uppp - polufinale

Cosmic Angels vs Rampage GE - polufinale.

Nisam pratio turnir pa nemam puno reći za polufinalne parove sem da mislim da je originalni plan bio da Club Venus uzme turnir ali je Xia Brookside izgleda napustila Japan pa je to promijenjeno. Zašto je Stardom bookao Xiu u turnir onda? Ko će znati. Nemam pojma ko uzima a nije me ni briga pošto su sve meh timovi da budemo iskreni i ko god da uzme status kvo će biti očuvan.

Himeka vs Chihiro Hashimoto - Himekin retirement tour kreće. Hashimoto uzima.

AZM vs Starlight Kid - High Speed titula - ovo je preglupo meni. Vrte se oko High Speed titule idalje. Šta je cilj? Očito da ih kompanija ne želi pogurati u mainevent.

Saya Kamitani vs Hazuki - e ovo je meč koji će za mene biti make or break za Stardom. Jednostavno ako Hazuki izgubi i opet se potvrdi status kvo nema svrhe više gledati.

Giulia vs Maya Yukihi - čisto odgledati jer je ovo dream meč. Rezultat se zna.
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12348
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Re: Stardom Triangle Derby 2023

Post Postao/la Rio146 »

100% gledam ovaj show. Niti ja nisam pratio turnir, niti me pretjerano zanima tko će dobiti.

Himekin meč bi mogao biti dobar, ali ne očekujem previše. Također mislim da će Chihiro dobiti. I dalje ne vjerujem da ide u mirovinu :(

AZM vs Kid mogu gledat još 100 puta i opet mi neće dosaditi. No ovo bi mogla biti AZMina pobjeda i odlazak Kid u ME.

Ajmooo Hazukiiii. Sayi svaka čast, al dosadila je.

ME me i ne privlači toliko. Bit će dobar meč, ali sumnjam da će biti ista vise od dobrog.
Yes Sir!
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24842
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Stardom Triangle Derby 2023

Post Postao/la Maki »

Biće Giulia - Yukihi banger. Da oće Stardom potpisat Yukihi. Ali ovoj je očito dobro dok freelancea.

Hazuki mora dobiti ali nisam optimističan nakon prošle godine. Volio bih da me iznenade.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24842
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Stardom Triangle Derby 2023

Post Postao/la Maki »



To je to. Prestajem gledati. Odgledaću Giuliu i Mayu jer je to dream meč i završavam. Biće čudno jer po prvi put ću biti na forumu a da ništa ne gledam aktivno od kečera.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24842
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Stardom Triangle Derby 2023

Post Postao/la Maki »



Hahahah koji jebeni odron. Tim koji ulazi sa titulama u turnir i osvaja turnir. Šta je svrha turnira bila onda? Ovo je kao da WWE ili Universal Champion osvoji Rumble i onda može odmoriti WrestleManiju. Jasno je da ovaj turnir nije bookan sa nekim ciljem već da se popuni godina. Zapadni fanovi će vjerujem idalje svršavati na "bangere" bez ikakvog pokrića u vidu suvisle priče i kovati Rossya Ogawu u nebesa.

Činjenica je da je Rossy Ogawa opet potvrdio koga on želi pushati a to su isključivo konvencionalno atraktivne žene koje će privlačiti simpove. Da, one će pružiti dobar meč ali je jasno zašto su one pushane a ne neke druge mada u Stardomu nema ružnih. Postoji razlog zašto je recimo Miyu Amasaki od rookieja odmah dobila veću pažnju kompanije i niz mečeva sa ogromnim imenima poput Utami, KAIRI, Tam, Giulie dok recimo Waka idalje ne može skupiti nijednu pobjedu, Lady C bezveze luta, Rina i Hina praktično ne postoje itd. Zašto je Momo Watanabe degradirana sa pozicije budućeg Acea na poziciju lowcarder jobber to the stars, zašto AZM koja je jedna od najboljih u kompaniji godinama unazad nikako ne može da prismrdi glavnim pojasevima itd.

Evo Mina Shirakawa će ići sljedeća na Sayu i vjv osvojiti. Postoji tu priča da joj se mora revanširati za lomljenje vilice ali to se može desiti i u non-title meču. Nisu morali Hazuki opet baciti pod voz da bi Saya izgledala jače. A ja bih rekao da je Minin najveći adut izgled i da je to ono što je Rossyu presudilo zašto će ona biti ta koja (opet kažen najvjv) srušiti Sayu. Jbg ona je model, izgledala top, ima dekolte, ima izazovne slike.
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12348
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Re: Stardom Triangle Derby 2023

Post Postao/la Rio146 »

E moj Maki...ludilo. Šta nije bolje bilo da su 7Upp prošli u finale izgubili od God's Eyea i tamo nekad kasnije imali meč s Prominenceom za Artista? Kako glup booking turnira. Zanima me tko će osvojiti Cinderellu, jer sad stvarno nemam pojama. Možda Kamitani da ju mogu gurnut na Giuliu? :lol: I sad opet ima meč s Minom koju je već jednom pobijedila.
Yes Sir!
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24842
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Stardom Triangle Derby 2023

Post Postao/la Maki »

Giulia (c) vs Maya Yukihi - World of Stardom Championship - Triangle Derby I finale - 4.3.2023.
Meč je počeo tako što je Giulia napala Mayu i prije zvona i izbacila je iz ringa gdje su jedna drugu bacale po stolicama u publici. Nazad u ringu imali smo izmjenu udaraca i Kickova te Fisherman Suplexa i na kraju Yukihi Knee Strikeom izbacuje Giuliu iz ringa ali to je greška jer se Giulia vraća Bodyslamom na rampi. Giulia postavlja sto ali u tom trenutku ništa ne bude kod stola jer se opet kreću udarati po cijelom ringsideu, ulaze tek na 19 ali nastavljaju se valjati po patosu i opet ispadaju van ringa gdje Yukihi hvata Armbar ali Giulia vraća Kickom u leđa. Nazad u ringu Yukihi pogađa lijep Thrust Kick ali Giulia je ubija Headbuttima, hvata Sleeper i na kraju pogađa Back Body Drop. Yukihi se vraća šamarima i ima krasnu High Kick - Knee Strike kombinaciju u corneru a zatim pogađa i Soccer Kick. Ide na konopce ali Giulia ide za njom i pogađa lijep Avalanche Double Underhook Suplex. Maya pokušava vratiti istom mjerom ali Giulia blokira Headbuttom i obe ispadaju na ringside. Tu Giulia pogađa Spike Piledriver na onaj ranije stavljeni sto, Yukihi je pogađa komadom stola u leđa, Giulia postavlja drugi sto ali ovaj put ona prima Double Underhook Powerbomb kroz sto. Valjaju se po ringsideu, sudija odbrojava, na kraju Yukihi ulijeće u Northern Lights Bomb ali ne da Giuliji da uđe u ring i završava se double countom. Plus što je kreativniji kraj od TLDa. S obzirom na kalibar učesnica moglo je ovo i bolje. Bilo je dobrih dijelova ali očekivao sam više.
7,5/10

23. aprila 2020. sam počeo gledati World Wonder Ring Stardom. Prošlo je 1046 dana od tada. Stardom je postao druga najduža promocija koju sam ikad pratio poslije NXTa. Došli smo do kraja i mogu reći da uprkos ovih zadnjih 6 - 9 mjeseci jako lošeg bookinga ovo je ipak najbolja promocija koju sam gledao i sjećaću se uvijek nekih epskih mečeva koje sam pogledao. A i epskih priča. Pamtiću Mayuin reign sa World titulom, njenu odbranu protiv emotivne Kyone, Utamin uspon 2020, Giulijino i Tamino rivalstvo, AZMin epski prvi High Speed reign, AliKabu, Sayin uspon do vrha, Hazukin povratak, FWC osvajanje tag lige, MHP reign sa Artist titulom, KAIRIn povratak, Dream Queendom 2021 i World Climax 2022 kao najbolje showove koje sam pogledao, pa onda i one cage mečeve prošlo ljeto i mnoge druge stvari. Što se tiče forumskog dijela pamtim razne diskusije sa Riom, čitanje njegovih recenzija, pa uvođenje drugih u Stardom mašinu poput Hangmana i naravno odajem počast čovjeku od koga je sve ovo krenulo a to je Eumaus.
Rio146 je napisao/la: 04 ožu 2023, 17:54E moj Maki...ludilo. Šta nije bolje bilo da su 7Upp prošli u finale izgubili od God's Eyea i tamo nekad kasnije imali meč s Prominenceom za Artista? Kako glup booking turnira. Zanima me tko će osvojiti Cinderellu, jer sad stvarno nemam pojama. Možda Kamitani da ju mogu gurnut na Giuliu? :lol: I sad opet ima meč s Minom koju je već jednom pobijedila.
Mina će uzeti bijeli. Cinderellu možda uzme Kid.
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12348
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Re: Stardom Triangle Derby 2023

Post Postao/la Rio146 »

Vrijeme je za Luchu Underground. :D
Yes Sir!
slika
Odgovori