Revolution 2023

Arhiva prethodnih događaja
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17986
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Revolution 2023

Post Postao/la Hangman98 »

Starks clean za 2-0, iznenadjenje. Svaka cast za Jericha sto je pustio mladu zvijezu over dva puta u tako kratkom razdoblju. Nisam do sad vidio da neko blokira Judas effect rukom.

Ruby turn ocekivan, valjda bude bolja kao heel.

Wardlow mi je eeeeh nekako hladan. Da li je to utisak nakon super vruceg feuda sa MJF ili je jednostavno tako nisko pao... ne znam reci.

FTR je nazad! Nadam se da je ovo potvrda da su šarnuli, jer ako ih stavljas u championship feud, a ističe im ugovor u aprilu, zapitao bih se koliko si inteligentan booker.
slika
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17986
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Revolution 2023

Post Postao/la Hangman98 »

Moje ocjene, jer Dave nije relevantan.

Ricky Starks vs Chris Jericho 3.5⭐
Jungleboy vs Christan Cage 4.25⭐
Elite vs House of Black 4.75⭐
Jamie Hayter vs Saraya vs Ruby 3.0⭐
Hangman Page vs Jon Moxley 4.75⭐
Wardlow vs Samoa Joe 3.0⭐
Tag Team match 3.0⭐
MJF vs Bryan Danielson 5.25⭐

PPV ocjena 9/10⭐
slika
ante
Rank 11
Rank 11
Postovi: 5435
Pridružen/a: 06 ožu 2017, 15:23
7
Lokacija: Odžak, BiH
O meni: Spiritualni lider JAS-a
Status: Offline

Re: Revolution 2023

Post Postao/la ante »

Hangman98 je napisao/la: 06 ožu 2023, 21:41 Wardlow mi je eeeeh nekako hladan. Da li je to utisak nakon super vruceg feuda sa MJF ili je jednostavno tako nisko pao... ne znam reci.
Totalno ga ubio čudan booking nakon MJF-a, od proglašenja da želi sve pa onda krene na TNT titulu umjesto na world. Ajde da je barem imao dobar reign pa se ne bih bunio. Mislim da je ozljeda i odlazak Punka njemu naštetila više nego išta, kao i FTR-u, jer je očito bila tu neka veća priča s Punkom i MJF-om koja nikad nije zaživjela. Nagađam da se Pinnacle trebao reformirati pod Punkom i feudati s Firmom i MJF-om, ali eto. Šteta za izgubljeni momentum, no mogao bi ga vratiti kad bi skinuo titulu s MJF-a, recimo.
slika
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17986
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Revolution 2023

Post Postao/la Hangman98 »

U ovom stanju, nikako. Volio bih da ims dobar TNT run, ali na pressu rece da zeli vratiti open challange...

slika
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17986
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Revolution 2023

Post Postao/la Hangman98 »

I ovo sam zaboravio napomenuti, Renee je izvrsna. Ucinila je stvari mnogo boljim, produkcijski i prezentacijski.

slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58258
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Revolution 2023

Post Postao/la Sherpa »

Ja se nadam da ću ubrzo naći vremena za pogledati show. No bojim se ne ovaj tjedan :( baš mi je žao kada čujem da je show bio toliko dobar da neće ranije na red.
slika
Avatar
Elite
Rank 9
Rank 9
Postovi: 1516
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Revolution 2023

Post Postao/la Elite »

Ricky Starks vs Chris Jericho 3. 25* - Dosta dobar uvod u šou. Starks je stvarno impresivan u ringu. Vidi se da Toni polaže nadu u njega kao buduću veliku zvezdu. Očekivao sam da će se JAS više upletati u meč, a ne samo Semi. Ali tako Starksova pobeda deluje čistija.

Jungleboy vs Christan Cage 3. 75* - Sam meč nije bio toliko vau, ali ova priča koja je jedna od najboljih u AEW u poslednjih godinu dana je ovim dobila sjajnu kuliminaciju. Odličan mi je bio momenat kada je Džanglboj poljubio Kristijana pre nego što ga je pokopao i na taj način pokopao još jednu očinsku figuru. Sve pohvale za Kristijana koji je podigao Džanglboja u visine i stvorio od njega buduću zvezdu. Ako je ovo poslednje od njega što smo videli u AEW, onda je uradio perfektan posao.

Elite vs House of Black 3. 75* - Kad se ovakvih šest talenata okupi u ringu, ne može da ne bude dobar meč. Ipak znatno slabije u odnosu na ono što Elite obično pruži u ringu. Više bih voleo da su Elite dobili, ali šta je tu je.

Jamie Hayter vs Saraya vs Ruby 3. 25* - Bolje nego što sam mislio da će biti. Dosta zabavan meč. Očekivan ritejn Džimi. Odlično je odrađen hil turn Rubi.

Hangman Page vs Jon Moxley 4. 0* - Stipulacija previše nasilna za moj ukus, ali ovo je stvarno maestralan meč. Odlično su njih dvojica pokazali mržnju koju osećaju jedan prema drugom i kako su spremni da potpuno unište jedno drugo. Završnica sjajna.

Wardlow vs Samoa Joe 3.0* - Nisam ljubitelj ovakvih pauerstrong mečeva pa mi nije nešto držao pažnju. Očekivana i zaslužena pobeda Vordloua.

Tag Team match 2. 75* - Bilo je par zabavnih momenata, ali u suštini najlošiji meč na ppv, a i pobednici predvidivi. Odličan momenat dolaska FTR - a. Nadam se da ovo znači da su postigli dogovor o produženju ugovora.

MJF vs Bryan Danielson 5. 0* - Još od WM 12 nismo imali ovakav spektakl od ajronmen meča. Prvih pola sata meča bilo mi malo dosadnjikavo, ali od druge polovine meča su se ubacili u petu brzinu i do samog kraja napetost i adrenalin bili na samom vrhuncu. Završnica apsolutno epska i nekako sam očekivao da će produžiti na više od sat vremena jer je ceo meč odavao Majkls/Hart vajb, samo sa drugačijim ishodom. Ritejn MJF - a na kraju jedina je ispravna moguća odluka. Svaka čast Brajanu. Pružio je savršenstvo od performansa, ali njegovo vreme je prošlo. I super mi je što su dva lika, Moks i Brajan, koji se skoro nikada ne predaju, obojica tapovali u svojim mečevima. Sviđa mi se što Toni potencira da čak i najjači u nekom trenutku posustaju.

Zaključak: Još jedan odličan šou koji pokazuje da je AEW trenutno najbolja (američka) pro - rvačka promocija koja pruža publici vrhunsku predstavu.
Ocena: 8,5/10
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10402
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Re: Revolution 2023

Post Postao/la Markovic619 »

MJF vs. Bryan Danielson (AEW World Heavyweight Championship Iron Man Match)

Ovdje je bilo dobrih stvari ali i loših koje su na kraju prevladale i ubile me u pojam. Prva polovina meča dosadna, do prvog falla. Bilo bi još gore da MJF nije svojom harizmom uspio popraviti situaciju. Što se tiče spotova ništa što već nismo vidjeli. I trenutno se ničega ne sjećam iz tog dijela meča kojeg sam upravo odgledao. Zatim dolazi prvi fall Bryana. Koji je moram priznati došao nekako odjednom, klasični meč smo gledali do tog trenutka, lariat MJF-a, lariat Bryana, sudija odbrojava do 9, Bryan se diže zatim i MJF, Bryan udara finisher i pina MJF-a. Odmah nakon tog MJF dolazi odjednom do dva falla ali beg nije cicija pa je i Bryanu dao jedan. Low blow MJF-a što znači da je Bryan dobio fall pa je MJF njega dva puta pinao. Nekako je previše dva falla posle low blowa, jedan bi bio ok. Zanimljivo odradjeno ali ne baš spretno jer ni komentatori nisu znali ko ima koliko fallova. Ali mene više interesuje to što nema prekida izmedju fallova, jer je i to rupa u pravilima. Brate mili uzmi stolicu, udari protivnika po vuGla i uzmi 3-4 falla odjednom. Ne svidja mi se to. Druga polovina je bila dosta zanimljivija, MJF je napadao rame i ruku Bryana a Bryan nogu MJF-a, unijeli su neku priču u meč što je dobro. Naravno kako to obično biva u velikim mečevima u ovim velikim pro wrestling promocijama imamo dramu na apronu i onda table spot koji je bio odličan doduše. MJF uspjeva doći do trećeg falla, meni je ovo bio najbolji dio meča. Ali nije mi se svidjelo što nakon dobijenog falla, MJF ne ide odmah po još jedan fall, ipak je Bryan dobio dva ozbiljna piledrivera. Komentatori su rekli kako MJF ima bolove u predjelu koljena pa zato nije išao na još jedan fall, nema veze što je on ustao i nakon toga bio na nogama umjesto da ostane ležati na Bryanu... Zadnjih desetak minuta je bilo odlično, drama, submissioni, Bryan dolazi do izjednačenja, blizu je 4. falla ali zvono se čuje, kraj meča. I onda naravno svetac i superheroj Tony Khan prenosi poruku da se meč nastavlja. To je bilo toliko predvidljivo. I onda overbookirani nered gdje MJF razvaljuje Bryana u glavu sa bocom kiseonika koju je sudija morao vidjeti jer je pravo gledao u to... MJF dobija submissionom što mi se svidjelo, njegov performans je bio fantastičan. Bryan je bio na svom nivou. Meč kao meč je bio dobar, ali bilo je dosta loših stvari što je barem meni uništilo meč. I kad bi izuzeli negativne strane opet ovo nije 9.70 meč 5* i tome slično. Malo za 67 minuta meča... ***1/2
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17986
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Revolution 2023

Post Postao/la Hangman98 »

Mislim da si pretjerao sa ocjenom, al ok. :mrgreen:
slika
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10402
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Re: Revolution 2023

Post Postao/la Markovic619 »

Hangman98 je napisao/la: 07 ožu 2023, 21:20 Mislim da si pretjerao sa ocjenom, al ok. :mrgreen:
sve sa razlogom, napisao sam sve, mislim da nikad dužu recenziju jednog meča nisam napisao.
ante
Rank 11
Rank 11
Postovi: 5435
Pridružen/a: 06 ožu 2017, 15:23
7
Lokacija: Odžak, BiH
O meni: Spiritualni lider JAS-a
Status: Offline

Re: Revolution 2023

Post Postao/la ante »

S porazom protiv Starksa, Jericho je sada 0-4 na Revolutionu. Let that sink in.
slika
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17986
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Revolution 2023

Post Postao/la Hangman98 »

Izvinjavam se raji koja hejta Melcija i ocjenjivanje, ali red je da se post-a :D


slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7027
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Re: Revolution 2023

Post Postao/la crocop97 »

Bryan vs MJF
Dobar početak s MJF-ovim razvlačenjem, kupovanjem vremena i provociranjem publike, samo što je postalo repetitivno kad se to ponovi treći ili četvrti puta. Mislio sam odmah da je ova stipulacija nepotrebna čim su ju najavili jer se sve ovo moglo ispričat i u 20-30 minuta, nisam ljubitelj dugačkih mečeva koji su dugački čisto da budu dugački, a takva stipulacija je primjerenija za drugi ili treći susret protivnika ako ne dođe do jasnog razrješenja feuda. Postalo je odlično negdje od sredine i zadnjih desetak miniuta je bilo zaista sjajno, šteta samo što je krv kao alat za priču postao tu neupotrebljiv jer nakon one nesretne svinjokolje koju smo morali gledat između Pagea i Moxa pa samo postaje kozmetički dodatak, ali gledano u vakuumu, ovo je bila sjajna drama. Jedino mi je baš zasmetalo što se Bryan izvukao iz piledrivera s užadi jer je već popio fall (ako ne i dva) zbog tog poteza, a ovaj iz kojeg se izvukao je još došao odmah nakon gadne izmjene udaraca, bili su svakako blizu užetu i bilo bi bolje da se uhvatio za uže. Što se tiče kraja, zanima me jel u AEW-u prvak zadržava titulu nakon diskvalifikacije, jer ako da, MJF je samo trebao opalit Bryana titulom i reć Jebi se Tony, ovo nije bio dogovor, Bryan je dobio svojih 60 minuta i nije uspio, ne hrvam ni minute više nego što moram, to bi mi i puno bolje išlo uz gimmick jer se on ni nema šta dokazivat da može hrvat bolje od nekog, njegov rad svakako govori za sebe. ***3/4 (možda ****)

I Schiavone je postao gori od JR-a, ovaj bar prespava pola mečeva i sjeti se tu i tamo uključit, dok Schiavone svake dvije minute samo dobacuje Ljudi ovo je super jao kako je sve ovo super, doslovno i ne doprinosi ničem, to može radit bilo koja budala s ulice bolje da dovedu dio ROH tima za ozbiljnije mečeve.
slika
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17986
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Revolution 2023

Post Postao/la Hangman98 »

crocop97 je napisao/la: 10 ožu 2023, 20:04 Što se tiče kraja, zanima me jel u AEW-u prvak zadržava titulu nakon diskvalifikacije, jer ako da, MJF je samo trebao opalit Bryana titulom i reć Jebi se Tony, ovo nije bio dogovor, Bryan je dobio svojih 60 minuta i nije uspio, ne hrvam ni minute više nego što moram, to bi mi i puno bolje išlo uz gimmick jer se on ni nema šta dokazivat da može hrvat bolje od nekog, njegov rad svakako govori za sebe.
Isli su bas na to da ga pinuje/subuje i da moze graditi pricu kako je dobio najboljeg hrvaca na 'fer' nacin i outwrestle-ao ga, te tako otkloni tu stigmu da je limitiran u ringu i samo promo guy. Ocito je to i bez toga, ali ipak za kayfabe je potreban taj 'materijalni dokaz'.
Zadnja izmjena: Hangman98, dana/u 10 ožu 2023, 20:25, ukupno mijenjano 1 put.
slika
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10402
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Re: Revolution 2023

Post Postao/la Markovic619 »

Meni nije imalo smisla to što nema prekida izmedju fallova. I ako već nema zašto to neko nije iskoristio i zveknuo stolicom u glavu protivnika i odjednom uzeo 5+ fallova?

Meni bi meč bio vjerovatno 4* da nije bilo produžetka.
Odgovori