Tema sedmice: zašto nije došlo do saradnje Stardoma i AEWa?

World Wonder Ring Stardom
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24859
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Tema sedmice: zašto nije došlo do saradnje Stardoma i AEWa?

Post Postao/la Maki »

Ja ti kažem da ne bi. Ogromne su prepreke za Japance u Americi pa i u Dubu. Prije svega AEW nije ženska kompanija i fokus će uvijek biti na profitabilnijoj muškoj diviziji. Neće Giulia dobiti 25 minuta svaki PPV da ima banger, dobiće 10-15 maks. Evo ovaj triple threat na Revolutionu trajao 10 minuta. Na Dynamiteu možda još i manje.

Zatim tu je očita prepreka jezičke barijere. U Americi se očekuje da odradiš promo. U Stardomu ima cura koje znaju engleski ali sa jakim akcentom što je maltene kao ni da ga ne znaju. Rihin reign je floppao jer nije nikad mogla imati promo već joj je Nakazawa prevodio. Ni Shida se nije baš proslavila reignom. Ne vidim da je AEW od nje napravio ogromnu zvijezdu.

Na kraju krajeva i Tony Khan ima svoje osobe koje će pushati. Hikaru Shida je bila tokom svog reigna u sjeni Britt Baker, a tu je i Jade Cargill koja ima rocket push. A obe pomenute su vjerovatno opravdanije za pushati kad je u pitanju američka publika od Giulie.
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12368
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Re: Tema sedmice: zašto nije došlo do saradnje Stardoma i AEWa?

Post Postao/la Rio146 »

Cure iz Stardoma trebaju biti specijalna atrakcija, a ne netko tko će preći full time u ameriku. Sviđa mi se ovo što Yamashita radi zadnje dvije godine. Dođe odradi dream meč i ode.
Yes Sir!
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58318
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Tema sedmice: zašto nije došlo do saradnje Stardoma i AEWa?

Post Postao/la Sherpa »

Mislim da je ova jezična barijera najveći problem, jer i riho i shida, ona druga cura s kojom su radile je nosila program
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24859
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Tema sedmice: zašto nije došlo do saradnje Stardoma i AEWa?

Post Postao/la Maki »

I to ali i činjenica da AEW ima i dosta bitniju mušku diviziju. Nećeš skinuti 10 minuta npr Maxu i Pageu da bi dao Giuliji.
Avatar
Elite
Rank 9
Rank 9
Postovi: 1524
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Tema sedmice: zašto nije došlo do saradnje Stardoma i AEWa?

Post Postao/la Elite »

Maki je napisao/la: 06 tra 2023, 23:05 Evo ovaj triple threat na Revolutionu trajao 10 minuta.
Trajao je toliko jer je bio filer meč čiji pobednik je odmah bio jasan. Meč između Džimi i Toni za titulu je recimo trajao dosta duže.

Moguće i da si u pravu i da mnoge ne bi htele da rizikuju, ali isto tako smatram da postoje one koje bi bile spremne za rizik, kao što su to učinile Kairi i Io, na stranu sad da li je njihova odluka ispala pametna ili ne, ali to je pokazatelj da ima cura iz Stardoma (i to onih koje su baš ogromne zvezde tamo) koje imaju želju da se okušaju van.
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12368
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Re: Tema sedmice: zašto nije došlo do saradnje Stardoma i AEWa?

Post Postao/la Rio146 »

Hojo i Shirai su otišle prije Bushida. Kad je uletio Bushido s parama, mislim da nijedna ne želi otići jer super zarađuju.
Yes Sir!
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24859
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Tema sedmice: zašto nije došlo do saradnje Stardoma i AEWa?

Post Postao/la Maki »

Ali i filler odbrane u Stardomu traju 20+. A Jamie vs Toni je trajalo 15. I na All Outu isto 15. Na FD 11, na DoN nešto duže sa 17.

Kairi i Io su odlučile siguran sam zato što su napravile sve moguće u Stardomu a Stardom je tad bio jak indy a ne no. 2 u Japanu. Morale su ići. Recimo u toj poziciji je Miyu Yamashita. Ona je odradila sve u TJPWu i sad nema šta više.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58318
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Tema sedmice: zašto nije došlo do saradnje Stardoma i AEWa?

Post Postao/la Sherpa »

Maki je napisao/la: 06 tra 2023, 23:13 I to ali i činjenica da AEW ima i dosta bitniju mušku diviziju.
mislim da je to do same činjenice da je muški sport popularniji. I da će tek tu i tamo pokoja žena u nekom eventu moći napraviti ono što muški rade.

pogledaj i ufc, rousey je bila draw. ali ne zato što je ženska divizija super nego zato što je ona bila ta. glednao kroz sve evente - muški mma je zanimljiviji i donosi više para.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24859
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Tema sedmice: zašto nije došlo do saradnje Stardoma i AEWa?

Post Postao/la Maki »

Izgleda da je prošao svaki voz za ovo. Toliko teasova a nikad ništa.
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12368
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Re: Tema sedmice: zašto nije došlo do saradnje Stardoma i AEWa?

Post Postao/la Rio146 »

Izgleda. Možda je i bolje, ne znam.
Yes Sir!
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58318
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Tema sedmice: zašto nije došlo do saradnje Stardoma i AEWa?

Post Postao/la Sherpa »

Vjerojatno jer i jedni i drugi dosta malo dobivaju. Stardom je premal i niša da bude išta više od toga
slika
ante
Rank 11
Rank 11
Postovi: 5449
Pridružen/a: 06 ožu 2017, 15:23
7
Lokacija: Odžak, BiH
O meni: Spiritualni lider JAS-a
Status: Offline

Re: Tema sedmice: zašto nije došlo do saradnje Stardoma i AEWa?

Post Postao/la ante »

1. Ne znam kako je u Stardomu ali ne bi me čudilo da je Rossy vidio stanje ženske divizije u AEW i rekao jebeš to
2. Ovo se nadovezuje na prvi komentar, dovoljno je vidjeti koliko je kreativno malo koristi NJPW imao od partnerstva s AEW
slika
Avatar
Elite
Rank 9
Rank 9
Postovi: 1524
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Tema sedmice: zašto nije došlo do saradnje Stardoma i AEWa?

Post Postao/la Elite »

Stanje ženske divizije u AEW je odlično. Istina, Tonin trenutni gimik mi ne leži, ali ako zanememarimo to, AEW poslednjih godinu i nešto imali sve vrhunske mečeve i priče u ženskoj diviziji. Njih jedino jebe česte povrede prvakinja.

Veći problem je rekao bih stanje Stardom divizije.
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 18015
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Tema sedmice: zašto nije došlo do saradnje Stardoma i AEWa?

Post Postao/la Hangman98 »

Svidja mi se TBS prica sa Juliom, Skye i Abadon, eto sad je i Rosa tu. Onaj street fight sa Collisiona izmedju Willow & Kris protiv Diamante i Martinez je prosao odlicno, vidjeh na onom grafu da je bio skok u gledanosti tokom tog meca. Tako da tu su stvari bolje, Toni je u runu zivota sa ovim karkterom, jedino mi se ne svidja sto je Saraya u mecu za #1 contender...
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58318
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Tema sedmice: zašto nije došlo do saradnje Stardoma i AEWa?

Post Postao/la Sherpa »

ante je napisao/la: 20 pro 2023, 22:31 koliko je kreativno malo koristi NJPW imao od partnerstva s AEW
To je u konačnici tako malo važno, ako su oni imali financijske koristi, onda su zadovoljni.

Problem je što za stardom slučaj nisam siguran koliko bi oni imali financijske koristi.
slika
Odgovori