All In 2023

Arhiva prethodnih događaja
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58253
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: All In 2023

Post Postao/la Sherpa »

Zato što si i sam postavio što wwe broji kao posjetitelje, čak i one oko stadiona!

sada imamo razloga postaviti isto pitanje za aew. Nemamo pojma za koliko je 'slagao'. Znamo samo minimum koji je služben. Koliko je još ušlo preko vip i sličnih načina, to ne znamo. Negdje se ručno broji ako brojači zakažu za neku kartu (često imaju problem s vlastito isprintanim kartama), no to je brojka koju ovaj političar ne može reći jer on mora dati jedini podatak koji može podkrijepiti nekim dokazom. A to je broj ljudi kroz brojače.

Na kraju dana, bilo kakav takav skup službene informacije policije i vlasti su uvijek niže od realne brojke, dok su promotora više. Kolika je točna brojka nećemo znati. Isto i za wwe event koji navodiš, bilo ih je više od 80k, ali sigurno manje od 100k koliko oni navode.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24842
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Re: All In 2023

Post Postao/la Maki »

Da, Sherpa, znamo koliko su slagali. Ljudi je bilo 72k a oni su rekli 81k samo plaćenih a oko 90k sveukupno. Slagali su poprilično. Sad na wikipediji lažu kako su rekli da je toliko bilo kupljenih karata. Ne, rekli su PAID ATTENDANCE 81,035. Dakle attendance, posjećenost. Ne karte.

Nisi tako blagonaklon bio prema WWEovim brojkama do kojih se dolazi na isti način i ne moraš i oni mantraju ali daj pokaži konzistentnost. I ja mogu sada reći na WM 32 20k ušlo preko VIP i bilo 100k zapravo. Ali to je budalaština.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58253
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: All In 2023

Post Postao/la Sherpa »

Ne neznamo koliko je bilo ljudi

Znamo koliko je detektirano da su prošli kroz brojače.

To nisu istoznačnice.

Jel moguće da je bilo 72k? Je. Jel moguće da je bilo 85k? Je. No u tom slučaju postoji veliki problem.

A po pitanju izraza paid attendence - ova rečenica je jako zanimljiva, te ja jako upitno što oni gledaju kao taj izraz. Jer očigledno gledaju kao sve prodane karte kao to. Pro se slažem s tobom, to nije to.

Wrestlenomics was told by a source that a typical AEW event has a drop count (also known as a “turnstile count”) that is about 80% to 90% of the paid attendance or tickets distributed. In this case, 72,265 is 89% of 83,131.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24842
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Re: All In 2023

Post Postao/la Maki »

Ne neznamo koliko je bilo ljudi

Znamo koliko je detektirano da su prošli kroz brojače.

To nisu istoznačnice.

Jel moguće da je bilo 72k? Je. Jel moguće da je bilo 85k? Je. No u tom slučaju postoji veliki problem.
Isto pitanje. Zašto ne daješ "benefit of a doubt" WWEu već prihvataš kad Meltzer kaže oni lažu i uvećavaju a na isti način se dođe do brojke?
A po pitanju izraza paid attendence - ova rečenica je jako zanimljiva, te ja jako upitno što oni gledaju kao taj izraz. Jer očigledno gledaju kao sve prodane karte kao to. Pro se slažem s tobom, to nije to.
Jedino ako ne znaju osnove engleskog jezika i razliku između ATTENDANCE i TICKETS. A pošto ipak mislim da Tony Khan zna engleski jezik onda je jasno na šta su mislili pod paid attendance. Posjećenost na stadionu.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58253
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: All In 2023

Post Postao/la Sherpa »

Al po ovom obajvljenom to su njima istoznačnice - paid attendence i tickets sold. I lako je moguće da cijela industrija prodaje karata to tako gleda, što ne mogu kazati jer nisam u toj industriji. To nema veze sa engleskim jezikom koliko s novim izrazima namjerno postavljenima tako da sve zbune. Oni će ti reći da je kupnjom karte planirao dolazak, te da nije nužno važno dal je došao. Suludo, ali to tako rade - fifa s brojem posjeta u katru ti je najbolji primjer.

Zato što wwe laže već 30+ godina, imali su puno puta priliku promijeniti to. Nisu. Ovdje imamo situaciju da imamo broj brojača i broj koji su nazvali 'paid attendence', koji je po svemu sudeći broj prodanih karti. Ako industrija zaista prihvaća taj naziv, onda to nije lažna brojka. Jer je vjerojatno ista točna, koliko je sam naziv lažan.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24842
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Re: All In 2023

Post Postao/la Maki »

po ovom obajvljenom to su njima istoznačnice - paid attendence i tickets sold. I lako je moguće da cijela industrija prodaje karata to tako gleda, što ne mogu kazati jer nisam u toj industriji. To nema veze sa engleskim jezikom koliko s novim izrazima namjerno postavljenima tako da sve zbune. Oni će ti reći da je kupnjom karte planirao dolazak, te da nije nužno važno dal je došao. Suludo, ali to tako rade - fifa s brojem posjeta u katru ti je najbolji primjer.
Ne mogu biti jer su to dvije različite stvari. Ili su glupi ili lažu. Treće nema. Tipujem na ovo drugo.
Zato što wwe laže već 30+ godina, imali su puno puta priliku promijeniti to. Nisu. Ovdje imamo situaciju da imamo broj brojača i broj koji su nazvali 'paid attendence', koji je po svemu sudeći broj prodanih karti. Ako industrija zaista prihvaća taj naziv, onda to nije lažna brojka. Jer je vjerojatno ista točna, koliko je sam naziv lažan.
Ma da kad je AEW u pitanju onda se mijenja i značenje riječi samo kako bi oni ispali iskreni.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58253
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: All In 2023

Post Postao/la Sherpa »

A po običaju si u svom tipovanju u krivu.

The actual attendance is the number of people in the stadium taking into account people that bought a ticket or have a season membership who didn't turn up.

Ovako broje za engleske nogometne stadione. Razlika u paid attendence kojeg su objavili i attendance je u tome što u ovo drugo nisu brojane one karte koje je TK spomenuo - koje nisu plaćene, to jest on ih je direktno ili indirektno poklonio.

Tako da koriste iste izraze koji se očigledno koriste u toj industriji. Dal su glupi? Jesi. Koliko je onda brojka gledatelja, vjerojatno solidno preko 75. Jer imaš 72k na brojačima i one koji su mogli van toga proći.

Trebali bi imati broj prodanih karata i broj ljudi na stadionu (gdje samo treba vidjeti koga sve brojiš)
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24842
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Re: All In 2023

Post Postao/la Maki »

Tvoj dokaz da je AEW nešto uradio je da to rade engelski fudbalski klubovi. Čak i da je tako šta mijenja stvari. AEW je idalje lagao. Zna se šta su mislili pod paid attendance i redefinisanje tog pojma neće promjeniti tu činjenicu pa makar to i drugi radili.

Kad su objavili paid attendance to su uradili sa ciljem da pokažu da je toliko ljudi na stadionu i da su probili WWEove rekorde. Zato su namjerno stavili PAID attendance a ne samo attendance kako bi nadjačali WWE pošto WWE u attendance broji koga god može pa i osoblje arene i onda ih ne možeš stići. Ali u paid attendance možeš. Htjeli su preko 80k i to su naštimali a Khan je govorio da je sveukupno bilo oko 90k ljudi. Vidimo koliko je to tačno.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58253
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: All In 2023

Post Postao/la Sherpa »

Ja da sam na tvom mjestu ispisao bih s faxa. Jer ako ćeš biti ovakav odvjetnik, žali bože vremena.

Sam se ti drž tog što nešto znači na engleskom, kada očigledno i englezi u toj branši to koriste drugačije.
slika
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7668
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: All In 2023

Post Postao/la Master of darkness »

Sherpa je napisao/la: 14 ruj 2023, 16:28 Ja da sam na tvom mjestu ispisao bih s faxa. Jer ako ćeš biti ovakav odvjetnik, žali bože vremena.
Bruh ☠️
You leave when you think it's time
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24842
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Re: All In 2023

Post Postao/la Maki »

Sherpa je napisao/la: 14 ruj 2023, 16:28 Ja da sam na tvom mjestu ispisao bih s faxa. Jer ako ćeš biti ovakav odvjetnik, žali bože vremena.

Sam se ti drž tog što nešto znači na engleskom, kada očigledno i englezi u toj branši to koriste drugačije.
Sama činjenica da prelaziš na ad hominem govori da su ti argumenti šuplji. Koga je briga što Englezi lažu oko značenja paid attendance? Ako oni lažu smije i AEW valjda?
Znaš šta znači riječ attendance? Evo pomoći ću ti:
https://hr.glosbe.com/en/hr/attendance
Prisustvo, prisutnost, pohađanje.

Paid attendance znači plaćeno prisustvo. AEW je objavio da je na stadionu 81,035 ljudi i niko nije sporio da su na to mislili dok se nije sad otkrilo da su lagali pa onda da ne ispadne da su lagali onda se redefiniše šta su rekli. Ponavljam opet Tony Khan je čak rekao da je 90k bilo na stadionu a na kraju se ispostavilo da je bilo oko 72k preko brojača. Nek i naberemo da su neki prošli bez brojača ne možeš nabrati 18k dodatnih nikako. Ti sam kad smo prvi put pričali nisi govorio da se pod tim misli na karte već su meni govorio "eto ti si bio na vembliju i znaš da nije bilo 80k" i držao si Tonyu stranu da nije slagao. Sad pomjeraš stative.

Nisam te nikad vidio da ovakve mentalne gimnastike praviš kad je WWE u pitanju. Ne, tad se ne uzima u obzir značenje riječi već se vjeruje Meltzeru kad kaže da WWE laže. AEW je htio da prestignu WWEove rekorde po plaćenom prisustvu i onda su rekli da je bilo 81,035 i time su probili rekord. No ispostavilo se da su lagali. I WM 32 i SS 92 na starom Vembliju su imali bolje brojke.

AEW je napravio ogromnu stvar i sa 72k, pa prije 5 godina na prvom All Inu je bilo čudo što su 10k napunili van WWEa, ali sami su ostavili prostor da ih ljudi ismijavaju jer idalje vjeruju da će postati konkurencija WWEu. Neće. Voz je prošao 2021.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24842
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Re: All In 2023

Post Postao/la Maki »

Kao jasan dokaz da AEW pod "paid attendance" nije mislio na broj plaćenih karata već na BROJ PRISUTNIH LJUDI NA STADIONU prilažemo tweet Tonya Khana koji se zahvaljuje 81,035 fanova koji su NA LICU MJESTA (on site):
ante
Rank 11
Rank 11
Postovi: 5431
Pridružen/a: 06 ožu 2017, 15:23
7
Lokacija: Odžak, BiH
O meni: Spiritualni lider JAS-a
Status: Online

Re: All In 2023

Post Postao/la ante »

Maki je napisao/la: 14 ruj 2023, 17:05 Kao jasan dokaz da AEW pod "paid attendance" nije mislio na broj plaćenih karata već na BROJ PRISUTNIH LJUDI NA STADIONU prilažemo tweet Tonya Khana koji se zahvaljuje 81,035 fanova koji su NA LICU MJESTA (on site):
Baš me zanima koga će sve Tony i Meltzer iduće godine brojati kao publiku, možda one koji će gledati All In u pubovima u Londonu, možda čak i one koji će zbog štrajka javnog prijevoza gledati na ekranima u vlakovima dok putuju u London.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58253
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: All In 2023

Post Postao/la Sherpa »

I jesi se ispisao s faxa? Il ćeš uzeti vikend da razmisliš? Jer zaista si loš u tome. Možda da nađeš curu, hormoni rade svoje.

A koliko je bilo na stadionu nemreš ustvrditi. Koliko god ti tvrdio da možeš.

Ova rasprava je ovime gotova. Nema dalje.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24842
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Re: All In 2023

Post Postao/la Maki »

Nemoj misliti da se bojim odgovoriti jer si admin ali neću se spuštati na tvoj nivo. Ja sam iznio argumente i sve potkrijepio.
Odgovori