Premijer Liga BiH 2023/24

Sve o BH fudbalu

Za ljubitelje sportova, s loptom ili bez nje
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9272
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Re: Premijer Liga BiH 2023/24

Post Postao/la emirates »

Zrinjski je bio fantastican. Ne samo da se nisu obrukali, nego su igrali ravnopravno sa svim protivnicima i pokupili 4 boda, dok su u ligi uspjeli da drze drugo mjesto. Daleko iznad mojih ocekivanja, pogotovo jer mislim da su znatno slabiji ove sezone nego prosle. Borac onom Zrinjskom ne bi ni primirisao do titule, cak ni uz svu sudijsku pomoc koju su imali.

A Ibricic bi mozda dobro pristao Hajduku, obzirom da su oni jednak train wreck kao i Sarajevo.
slika
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 18013
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Premijer Liga BiH 2023/24

Post Postao/la Hangman98 »

"Gospodin" Ibricic je suspendovan iz BH fudbala na 7 mjeseci, jer je prijetio sudiji Musi, tako da nesto ne mislim da ce on biti direktor Sarajeva sljedece sezone.

Spaha vec krenuo pametno, u svojoj ulozi direktora. Konačno, covjek igra Bundesligu, a tako nam fali dobar backup za Kolasinca na lijevoj strani (koji sad svakako vise igra stopera).

slika
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9272
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Re: Premijer Liga BiH 2023/24

Post Postao/la emirates »

Fingers crossed iskreno. Nista nije donio.

Joj da, Barbarezovo imenovanje nisam uopce prokonentarisao. Iskreno, meni jako bezvezno i uopce ne dozvoljavam da me nekakva euforija i patriotski naboj obuzme. Nema nijedan relevantan parametar koji mi govori da ce ovo biti pozitivna prica.
slika
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 18013
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Premijer Liga BiH 2023/24

Post Postao/la Hangman98 »

Ne slažem se, nekako se bas stvorila fina energija oko repke ponovo, primarno zbog imena koja su sada u stručnom štabu i sto su im ruke odriješene po pitanju izbora personala, kako stručnog tako i igračkog.

Sto se tice njegovog (ne)iskustva, mislim da je kljucnu stvar rekao na pressici, trenerski posao u klupskom fudbalu i nacionalom se dosta razlikuju. Ovdje vise presuđuju taj man managment dio i naboj, jer nemas ti vremena ucit ih fudbalu.

Ruku na srce, imali smo selektore sa dobrim CV-om pa smo vidjeli kako je to zavrsilo. Kljucno je da dobije Bajramovica ili Sliškovića (oba se spominju) kao konsultata, koji bi pokirli taj taktički dio posla. U svim interview do sad je naglasavao da ce raditi kao tim i da ce se tako nadomjestiti nedostaci koje ima individualno.

Mirko Hrgović i Ninoslav Milenković su već potvrdjeni kao clanovi staba. Raduje me i sto je dobio ugovor na 4 godine, te sto je preSernik istakao da nije cilj Svjetsko, niti napraviti neki rezultat u Ligi nacija, nego da se cilja sljedeci Euro, sto valjda znaci da nece otjerati covjeka nakon sto izgubimo od Engleske i Italije.

Treba ih pustiti da odrade taj mandat i implementiraju zamisljenu viziju, a za to treba vremena. Ako nista, makar sam uvjeren da kod ove postave nece biti Husara kapara, ceduljica sa spiskom i ostalih mahinacija, nego da ce oni krojiti spisak po svom (sad hoce li to biti dobro ili lose vrijeme ce pokazati).
slika
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9272
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Re: Premijer Liga BiH 2023/24

Post Postao/la emirates »

E to je ono sto mene brine, sto se nekako nada u uspjeh zapravo polaze u tome da ce mu pomocnici znati bolje. Ako je vec tako, zasto nisu odmah preskocili jednu stepenicu i dali Zlatanu Bajramovicu da vodi repku? Ja se slazem da voditi klub i voditi repku nije isto, ali jebemu on nije vodio apsolutno nista. Ne mozes ici all in na naboj i euforiju, jer u tom slucaju ispade nije ni bitno ko je selektor, evo mogu i ja biti, daj mi samo da se okruzim pametnijima od sebe. I jednostavno meni smrdi da cinjenica da njega nije zanimalo da vodi ista u svom zivotu osim A repke, a obzirom koji je status imao i u repki i u Velezu i u HSVu, nije da nije imao gdje da se uci. Pa onda kako se pored svega toga ljutio sto nije izabran zadnji put, pa se ismijavao neuspjesima repke nakon toga, djelovalo mi je vrlo bezobrazno sa njegove strane.

Ni nakon preslusane presice ja nisam ostao zadovoljan, jer to sto je on pripremio nije nista drugacije kd onog sto smo slusali od Petev, Hadzibegica i Milosevica prije njega.

Po meni je ovim Vico samo kupio sebi jos jedan mandat (a uskoro ce i njima izbori), i upravo sto je ostavio 4 godine fore skida pritisak uspjeha i sa sebe. Dok mi doguramo do tog Eura, vidi cuda, Vici mandat svakako istice i on ode ionako.
slika
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 18013
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Premijer Liga BiH 2023/24

Post Postao/la Hangman98 »

Zato sto Sergej ima tu lidersku notu i auru oko sebe kao nijedan od clanova staba, koji su mozda i strucniji od njega, zato njega treba isturiti ispred. Pored toga, sa njim se kult repke vraca, mnogim nasim igracima je on jedan od idola na kog su se i ugledali. Drugacije je i za potencijalne nove reprezentativce kada imaju neki vid osiguranja da nece biti guranja onih koji ne zasluzuju, jer ipak se Barbarez pita, a ako neko ne bi stavio profit/mahinacije ispred repke to je on.

Neumjesno je porediti, ali recimo Ćiro nikad nije bio neki aman zaman taktički mag, ali je znao nahajcti ekipu, skinuti pritisak sa njih i prebaciti ga na sebe i to je prolazilo, dalo je rezultate iako se nije uvidjala neka taktička mastermind filozofija na terenu.

Recimo Baka je u tom taktickom dijelu jako ozbiljno ime, ali je pretemperamentna osoba, problemi sa ponaseanjem, kako iza linije tako i na pressicama sto mnogo utice na igrace i generalno njegov posao. Zato bi moglo funkcionisati da on radi iza kulisa, a da Sergej bude istaknut u prvi plan. Svakako ce vremenom i on sam napredovati i u tom dijelu koji mu nedostaje, ipak treba gledati dugorocno.

Ovo za Vicu stoji, nema sta, klasičan potez kojim kupuješ još jedan mandat. Win - win situacija za njega, ako sve ovo uspje, pokupice zasluge za to sto je prešao preko licnih prepirki i inicirao angazman, ako flopa on je sebe ogradio i bit ce u fazonu "evo dao sam vam sta ste trazili, nemojte mene kriviti".
slika
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9272
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Re: Premijer Liga BiH 2023/24

Post Postao/la emirates »

Ali to liderstvo kao igrac i kapiten nije isto sto i biti autoritet kao trener ili selektor. Zato su mnogi igraci koji su ubaceni u vatru na takvim pozicijama, kao sto je Pirlo, izgorili. Ja bih zato radije da se stavio neko iole iskusan kao selektor, a da Barbarez bude pomocnik. Onda kad ovaj ode, da ga Sergej naslijedi. Mislim da je tako dosta prirodnije za ulazak u ovakav posao i da sve ekipe tako to rade. Ali jbg, Sergeja vjerovatno svakako nije zanimalo da ikome bude pomocnik. Ja bih volio da grijesim, ali realna situacija je takva da ako bi Sergej dozivio uspjeh, bio bi vjerovatno presedan u fudbalu da neko ko se penzionisao u 00im zavrsi trenersku licensu, ne vodi nikoga 15 godina, i onda dodje u A ekipu i napravi uspjeh. Jedini slucaj koji je blizu njegovom je Shevchenko, a on se penzionisao poslije Sergeja, i odmah nekoliko godina nakon toga postao pomocnik, pa ubrzo nakon toga selektor. U mojim ocima, i statistika i razum igraju protiv Barbareza. Ali evo, vidjet cemo hoce li prevladati sve to.
slika
Avatar
AleksaVP
Administrator
Administrator
Postovi: 13978
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:42
7
Lokacija: Niš, Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Re: Premijer Liga BiH 2023/24

Post Postao/la AleksaVP »

Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 18013
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Premijer Liga BiH 2023/24

Post Postao/la Hangman98 »

Haj malo ospirnije za raju koja ne prati.

Konačno mogu odahnuti. Uzasna sezona, ako navijaš za Željezničar (mada ni Sarajevo nije imalo Bog zna kakvu sezonu, kada stavis u kontekst da su najvise ulogali od svih ekipa, oko milion maraka potroseno na pojacanja, a ostali su bez trofeja). Smatram da tim (Zeljo) nije bio nekvalitetan, igracki, nego da je pogresan odabir trenera i njihov rad doveo nas u situaciju da strahujemo skoro do zadnjeg kola.

Djeluje mi da Zrinjski ne moze sitici Borac, iako matematički i dalje ima nade, ali nije to onaj Zrinjski od prosle godine koji je dominirao ligom. Povecan broj utakmica (Europa) je ostavilo traga na njih, a cini se da je potrebna i blaga rekonstrukcija ekipe. I dalje imaju sansu spasiti sezonu u kupu, gdje igraju protiv Borca, jer svaka sezona bez trofeja za velike klubove lige mora se smatrati neuspjesnom (europa je sekundarna opcija kojom se zadovoljis). Mislim da Petrovic nece ostati na klupi ako ne osvoje trofej.

Velež i Sarajevo su preostala dva tima koja idu u Europu, objektivno pricano Sarajevo ima vece sanse nesto napraviti, ima kvalitetniju ekipu, plus kada znamo da je jedan od glavnih igraca Rodjenih bio Guliashvili koji je igrac Sarajeva na posudbi u Velezu. Vjerovatno ce ga vratiti, msm bili bi ludi da to ne urade, ali obzirom kakvu transfer politiku Sarajevo vodi zadnjih godina... ne reci nista. Nisam optimistican za Velez sljedece sezone, jos ako im pored Gruzijca ode i Osman Hadzikic, koji je bio ponajbolji golman ove sezone, mogli bi se namuciti ako ne bude pojacanja.

Iz lige ispada Zvijezda, koju smo otpisali na poluzesoni i Tuzla, ekipa lokalnog tajkuna Azmira Husica koji nakon nebrojeno mnogo pokusaja da udje u upravu Slobode (ekipa iz Tuzle koja ima legacy i navijace) sastavio frankenstajn ekipu plaćenika, koji nisu losi igraci, ali kao ekipa to uopste ne funkcioniše. Broj navijaca TC je zaista mizeran, Azmir ponovo pokusava uci u Slobodu, ako usoje ne bi iznenadilo da se Tuzla City merdžuje sa Slobodom.

U ligu nam se vracaju Sloboda Tuzla i Radnik Bijeljina, dvije jako fine ekipe, Sloboda proje svega zbog imena i strucnog staba koji predvodi Zlatan Nalic, mada i Radnik koji je prije nekoliko godina igrao kvale za europska takmicenja i generalno je ok sredina.

Sljedece sezone ispadaju 4 ekipe, tako da se ocekuje ludilo. Moji pickovi su GOSK i Sloga, tesko mi je izabrato preostale dvije ekipe. Liga se skracuje na 10 ekipa, ali jos nije jasno definisano da li ce ispadati 1 ekipa ili 2, kada krenemo sa ligom 10. U HNL je 1 ekipa, ali oni imaju samo jednu drugu ligu, dok je kod nas komplikovana situacija, gdje imamo dvije druge lige (1. Federacije i RSa). Da li ce pobjednici tih liga ici u razigravanje od kojih ce onda jedna uci u ligu ili ce ulaziti oba, jos nije definisano.

slika
slika
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 18013
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Premijer Liga BiH 2023/24

Post Postao/la Hangman98 »

Zlatan Bajramovic dodan u strucni stab kao trener

https://reprezentacija.ba/425547-zlatan ... -barbareza

Miralem Pjanic se oprostio od repke. Hvala Mire za sve. Znaci li ovo da ce i Edin zavrsiti sa repkom? :think:

slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58298
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Premijer Liga BiH 2023/24

Post Postao/la Sherpa »

Mal zvuči čudno kada igrač borca na posudbi protiv borca dobije crveni nakon 3 minute igre?
slika
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 18013
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Premijer Liga BiH 2023/24

Post Postao/la Hangman98 »

Sherpa je napisao/la: 05 svi 2024, 00:56 Mal zvuči čudno kada igrač borca na posudbi protiv borca dobije crveni nakon 3 minute igre?
Samo jos jedan dan u uredu za prosjecnog pratioca BH lige :lol:
slika
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 18013
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Premijer Liga BiH 2023/24

Post Postao/la Hangman98 »

Sherpa je napisao/la: 05 svi 2024, 00:56
Pogledaj ovaj penal, proslo kolo, u prvoj munuti sta je svirano :lol:

Na 0:28

slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58298
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Premijer Liga BiH 2023/24

Post Postao/la Sherpa »

Majko mila. Ovo je baš sramotan penal

I ako dobro vidim, kako liga / savez dozvoljava da borac na dresu (oko vrata sa stražnje strane) ima zastavu srbije? ili zastava države ili nijedna.
slika
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 18013
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Premijer Liga BiH 2023/24

Post Postao/la Hangman98 »

Sherpa je napisao/la: 05 svi 2024, 01:11 Majko mila. Ovo je baš sramotan penal

I ako dobro vidim, kako liga / savez dozvoljava da borac na dresu (oko vrata sa stražnje strane) ima zastavu srbije? ili zastava države ili nijedna.
Mislim da je rijec o grbu Republike Srpske, mada Zeljo i Sarajevo isto nose grb kantona Sarajevo umjesto zastave drzave, tako da nema pravila, iako se slazem sa zadnjom rečenicom.
slika
Odgovori