All Out 2023

Arhiva prethodnih događaja
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 18013
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: All Out 2023

Post Postao/la Hangman98 »

slika
Avatar
AleksaVP
Administrator
Administrator
Postovi: 13983
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:42
7
Lokacija: Niš, Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Re: All Out 2023

Post Postao/la AleksaVP »

Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 18013
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: All Out 2023

Post Postao/la Hangman98 »

Shane izgleda kao odrasla verzija Stokea. :D
slika
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 18013
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: All Out 2023

Post Postao/la Hangman98 »

slika
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10407
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Re: All Out 2023

Post Postao/la Markovic619 »

Ok, ja ne znam šta su oni htjeli sa dva ppva u sedam dana... ovaj card izgleda bezveze i to bez meča koji liči na main event.

Pogrešna odluka.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24859
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: All Out 2023

Post Postao/la Maki »

Slažem se. Meč za negdje petu najbitniju titulu kompanije ma ko učestvovao u njemu nije ME materijal za PPV.
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 18013
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: All Out 2023

Post Postao/la Hangman98 »

Take vs Omega build je jako mlak, steta jer mec moze biti izvrstan, ali nekako nisam stekao dojam da se snasao u heel ulozi.
slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7031
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Re: All Out 2023

Post Postao/la crocop97 »

Nije ovo loš card za neku specijal epizodu, ali jest za PPV i to za PPV koji dolazi nakon ogromnog eventa. Mislim da će ovo više poslužit za razvoj novih i postojećih priča, npr volio bih vidjet jedan pravi feud između Bryana i Starksa
slika
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 18013
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: All Out 2023

Post Postao/la Hangman98 »

Mirise mi na restart i repackage Collisiona. Sad kad nemas lika oko kojeg se gradio show, mogao bi Bryan popuniti tu ulogu, kao i dobiti odrijesene ruke u creative samog showa. Time ces odrzati da show ne lici na Dynamite, a imati pravog covjeka za volanom sa visegodisnjim iskustvom i najprizemnijim karakterom u odnosu na velicinu njegovog imena.
slika
Avatar
AleksaVP
Administrator
Administrator
Postovi: 13983
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:42
7
Lokacija: Niš, Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Re: All Out 2023

Post Postao/la AleksaVP »

Avatar
AleksaVP
Administrator
Administrator
Postovi: 13983
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:42
7
Lokacija: Niš, Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Re: All Out 2023

Post Postao/la AleksaVP »

Baš rešili da pushaju Takeshitu, ponovo pinao Omegu :o
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 18013
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: All Out 2023

Post Postao/la Hangman98 »

Better Than You Bay Bay vs Dark Order

MJF i Cole su provalili, za jako kratko vrijeme, kako hrvati kao tag team, a ne samo dva individualca koji su igrom slučaja stvljeni u tim (što zapravo i jesu). U ranoj fazi meča nastoje pogoditi double clothesline, al' im ipak ne polazi za rukom usljed distrakcija i heel worka koji se prožimao duž čitavog meča od strane Dark Ordera.

MJF se odstranjuje pod alibijem povrede ranjivog vrata, koji ga muči još od meča sa Coleom, usljed napada stolicom, pa Adam ulazi u solo sekvencu preživljavanja, sve do očekivanog povratka Maxa koji je izmamio ogroman pop. Koliko god goofy izgledao, kangaroo kick je over kao i double clothesline, što Maxu dodatno ide u prilog kada govorimo o njegovoj veličini i mogućnosti da učini bilo šta popularnim.

Superkick na apronu koji je konačno odstranio Una, osim što je bio „feel good“ moment, obzirom da je bio tako naporan/dobar u svom poslu distrakcije sudca, otvorio je i put ka pogađanju DC-a i prvoj odbrani titule u njihovom reignu. Meč koji je imao glavu i rep, iako istina dosta bazičnu, uobičajnu formulu i sekvence, ali upakovano jako dobro bez veće zamjerke. 3.25*

Nisu propustili priliku da rekreiraju, sad već viralni meme, kada Joe u ranim 2010-im odguruje tada mladog MJF tokom entrance. Što više vrijeme prolazi sve više stvari ostaju iste :D Champ svakako nije bio oduševljen potezom dozvolivši da ga vruća glava košta giljotine. Vjerovatno Joe postaje neki filler izazivač za Max, uz priču o ovom podcjenjivanju od ranih dana.



Samoa Joe vs Random Big Dude

Nije mi držalo pažnju, klasičan big man sprint meč ko će prije napraviti grešku, umoriti se ili posustati. Ovo je trebalo na zero hour ili rađe nikako na showu, pošto ne vidim poentu niti privlačnost u istom. 2.25*

Luchasaurus vs Darby Allin

Koliko je bolje kada imamo monster karakter koji tako i hrva, a ne ono što smo imali tokom Jurassic express ere sa nepotrebnim flippy stvarima. Sada ima dosta sličnosti sa mladim Kaneom, za sve vjerovatno moramo zahvaliti mentoru u bijeloj rolci. David protiv Golijata, underdog protiv apsolutnog favorita tip meča koji je imao ukusa i mjere kada je brutalnost u pitanju.

Dopao mi se spot sa stepenicama, kao i suicida na Cage tokom rasprave sa Nickom oko bacanja bijelog peškira u ring. Code red sa konopaca je dao taj 2.9 fall koji je možda i bio 3, ali poslužilo je priči kao Darbyeva jedina i posljednja prilika za dobiti cijelu stvar. Nakon Cageovog ometanja stavivsi mladog Nicka u pat poziciju sa stolicama, odvlačeći pažnju Allinu, Luchasaurus koristi situaciji, po mom ukusu, overkilla sa 3 piledrivera i nekom njegovom verzijom Ospreyovog lakta, što mu donosi odbranu titule. Korektno odrađeno, svidjelo mi se. 3.25*

Miro vs Powerhouse Hobbs

Publika je toliko podigla ovaj meč i njegovu težinu, bukvalno su nakon svakog udarca imala reakciju (MEAT MEAT MEAT), te je skoro svaka ostvarena prednost nakon razmjena dobila veliki pop. Opisao bih ga kao borba dva „final boss“ lika koji su jako blizu na skali moći, pa je uspostavljanje dominacije i održvanje momentuma na duži vremenski period misaona imenica. Osjetila se nota i fighting spirit komponente i imalo je šmek nekih mečeva iz All Japana, tako da sam zaista super pozitivno iznenađen. Sa sigurnošću mogu reći da je ovo najbolji Hobbsov meč i nadam se da neće stati samo na ovome.

„Sexy Fleksibilna Supruga“ Redeemera aka Lana iz WWE je konačno tu i uspjela je spasiti svog supruga nakon što je Hobbs lažirao honor rukovanje sekvencu i napao Mira. Međutim, Redeemer izgleda želi da gazi taj vuk samotnjak put ili se previše puta opekao pa joj je teško vjerovati da je zapravo stvarna. Videopaketi su must see. 4*

Kris Statlander vs Ruby Soho

Tehnički gledano, kvalitetan meč sa dinamikom snaga protiv brzine. Soho je rješila cardio problem, sa kojim se mučila veći dio AEW runa, pa joj sada egzekucija zamišljenih sekvenci izgleda jako korektno. Shvatam da Kris treba biti veliki missmatch po pitaju snage i izdržljivosti, ali mi je malo previše da izdrži dva finishera od Ruby iako istini za volju počela je da ih koristi kao obavezan combo tako da mozemo tehnički reći da je samo jedan. Toni je ovim otimanjem spreja naznačila totalno odvajanje i nastavak svog otkačena Merlin Monro karatera što je velika pobjeda za nas, njene fanove. Jako korektan meč, TBS divizija prodisala odlaskom Jade kada je kvalitet mečeva u pitanju. 3*

Bryan Danielson vs Ricky Starks strap meč

Danielson odrzao lekciju Moxu kako biti brutalan i edgy, a da ne izgledaš kao hrvač zapeo u indy death match debilanama. Ultra nasilan meč sa akcentom na Starksovo heel ozvaničenje, obzirom na to šta je radio prije, a i tokom meča. Nekako, stičem dojam da Bryan zaista ima to neko Dr Jekyll and Mr Hyde cijepanje kada uđe u ring, od onog dobrice koja on zaista jeste do totalnog manijaka cim cuješ zvono, vjerovatno je vjerodostojno i na ekranu upravo zato što je u neku ruku i istina.

Rickyeve glumačke sposobnosti dodale su ukusan začin meču, najviše ciljajući na onaj bespomoćan pogled i držanje tijela kada nakon bezbroj udaraca kajišom Bryan traži još i djeluje na trenutak kao da uživa u svemu. Završetak jedan od boljih u zadnje vrijeme, za mene, jer je savršeno prodao gušenje i odlazak u carstvo snova. Meč koji preopručujem svima. 4.5*

BCC vs Eddie i Shibata

Nekako nisam bio investiran u ovaj meč iako ne mogu reći da je bio los, jednostavno nije donosio ništa važno da bi me bilo kakav ishod ponukao na sreću ili razočarenje. Claudio-Eddie beef je uvijek zabavno za vidjeti, ali kada je to čitava poenta meča onda zaista ne mogu reći da me „imaju“. 3*

Kenny Omega vs Konosuke Taheshita

Kada sam vidio Kennyev gear pomislio sam „ma idu odraditi meč u DDT/Japan maniru“ i bio sam poprilično blizu. Koncept meča se zasnovao na Callisovim uputama da Take targetuje sve Kennyeve načete rane, a najviše vrat i abdomenalne mišiće. To je dodatno razljutilo Kennya koji je izvukao iz sebe ono najgore kada je u pitanju nanošenje bola protivniku i uzvratio Takeu još jače. Poubijali su se koljenima, lariatima, suplexima, čak i jedan kings road esk backdrop driver... ma do mjere da si zabrinut za oba hrvača tokom predstave.

Blue thunder bomb sa konopca je bio brutalan, a kada je Kenny tizovao OWA sa konopaca iskreno sam se nadao da neće uspjeti, jer ko zna kako bi završilo. Sekvenca sa šarafcigerom, koji je sad već ključ Callis Omega dinamike, mi se dopala, upravo jer nije odlučila pobjednika, makar ne direktno. Ta mala distrakcija i razlika u godinama i nakupljenim povredama omogućila je Takeu da dobije meč potezom koji prati Omegu od samog početka. 4.75*

FTR i Young Bucks vs Bullet Club Gold

Moram priznati da mi je fokus na meč bio uzdrman praćenjem reakcija publike na Bucks, obzirom na situaciju sa Punkom. Iznenadilo me koliko zapravo je publika, na neki način, bila na strani Bucksa iako je postojao sporadičan talas neusaglašenih CM Punk navijanja. Čini se kako je čak i Čikago over Punk, kao da su i oni spremi ići dalje što je zaista lijepo za vidjeti.

Jako zabavan meč, naročito sa aspekta FTR Bucks dinamike koji su radili jako koherentno, čak i pogađali tuđe finishere (gdje Nick radi sa Cashom shrettered machine, a Dax sa Mattom BTE trigger). Svakako dosta spotfest elemenata i na trenutke zbunjujućih situacija, očekivano za meč koji sadrži 8 ljudi u sekvenci od 10-ak sekundi. Ipak me najviše dojmila pozitivna reakcija publike na Bucks (u odnosu šta se očekivalo) pa mi je meč, iako zabavan, ostao malo po strani. 3.5*

OC vs Moxley

Ehhh... previše loših stvari koje su zasjenile ono dobro što su pokazali. Standradna forumla OCovih odbrana gdje preživljava sve živo i neživo, čak i stvari koje bi i daleko veće protivnike odavno poslalo na spavanje i sve to stavljeno na kub u ovom meču. Plus što je nesellovanje također podignuto na veći nivo. Nepotreban nivo krvi, koja zaista više nema smisla u Jonovim mečevima. Vjerovatno se sa mnom neće složiti vežina fanova, ali za mene ovo je promašaj . 3*

Dojam 8/10
Obično to tako biva, ppv sa malo hajpa dostavi odličan show. I dalje je mana dužina, odnosno količina mečeva, da se mene pita sigurno bi izbacio 3 meča sa main showa, čak i onda vjerovatno bi mi trebalo malo odmora.
slika
Avatar
AleksaVP
Administrator
Administrator
Postovi: 13983
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:42
7
Lokacija: Niš, Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Re: All Out 2023

Post Postao/la AleksaVP »



SAMO MESINA
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 18013
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: All Out 2023

Post Postao/la Hangman98 »

Bravo za Mira i Hobbs, jer su znali da iskoriste nagodnost publike i prilagode meč atmosferi. Ovo je dokaz koliku tezinu ima publika u diktiranju ukupnog dojma.
slika
Avatar
AleksaVP
Administrator
Administrator
Postovi: 13983
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:42
7
Lokacija: Niš, Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Re: All Out 2023

Post Postao/la AleksaVP »

Uvek je bilo i biće. Što je publika uključenija to je bolji meč.
Odgovori