YouTuberi

Pratite li neke YouTube kanale?

Filmoljupci navalite
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7635
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

YouTuberi

Post Postao/la Master of darkness »

Ljudi su nedovoljno informisani. Ako hoces da su ljudi informisani povodom veroispovesti, smatram da to treba krenuti sa uvodjenjem obavezne veronauke u skolama. Moje misljenje.
You leave when you think it's time
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24685
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

YouTuberi

Post Postao/la Maki »

NeleSine215 je napisao/la:QR_BBPOST Ljudi su nedovoljno informisani. Ako hoces da su ljudi informisani povodom veroispovesti, smatram da to treba krenuti sa uvodjenjem obavezne veronauke u skolama. Moje misljenje.
Nemam zamjerki ali to je sad problem šta sa djecom koja nisu vladajuće vjeroispovijesti. Može dovesti do negativnih posljedica za tu djecu. Recimo u R. Srpskoj imamo obaveznu i pravoslavnu i islamsku vjeronauku u osnovnim školama. U srednjoj smo imali nekakav predmet Kultura religije gdje nismo ništa radili jer je 2. polugodište 4. godine i imali smo pametnijeg posla. Smatram da djecu od malih nogu treba izvesti na pravi put i to onda održavati. Koliko će to biti uspješno zavisi od mnogih faktora ali definitivno vjeronauka ne može odmoći.
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17455
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: 😒😒😒
Status: Offline

YouTuberi

Post Postao/la Dynamite 7 »

NeleSine215 je napisao/la:Ljudi su nedovoljno informisani. Ako hoces da su ljudi informisani povodom veroispovesti, smatram da to treba krenuti sa uvodjenjem obavezne veronauke u skolama. Moje misljenje.
Po meni to nije rješenje, glupo mi je bilo šta nekome nametati.Zašto bi to što neko kaže protiv vjere bila glupost,a propagiranje vjere informisanje.
WRECK EVEYONE& LEAVE.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24685
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

YouTuberi

Post Postao/la Maki »

Dynamite 7 je napisao/la:QR_BBPOST
NeleSine215 je napisao/la:Ljudi su nedovoljno informisani. Ako hoces da su ljudi informisani povodom veroispovesti, smatram da to treba krenuti sa uvodjenjem obavezne veronauke u skolama. Moje misljenje.
Po meni to nije rješenje, glupo mi je bilo šta nekome nametati.Zašto bi to što neko kaže protiv vjere bila glupost,a propagiranje vjere informisanje.
Pa ne moraš nametati, ne moraš staviti kao obavezan predmet ali ono ne vidim zašto vjeronauka mora ići pod znak pitanja a neki drugi podjednako "spekulativni" predmeti ne idu.
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17455
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: 😒😒😒
Status: Offline

YouTuberi

Post Postao/la Dynamite 7 »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST
Dynamite 7 je napisao/la:QR_BBPOST
NeleSine215 je napisao/la:Ljudi su nedovoljno informisani. Ako hoces da su ljudi informisani povodom veroispovesti, smatram da to treba krenuti sa uvodjenjem obavezne veronauke u skolama. Moje misljenje.
Po meni to nije rješenje, glupo mi je bilo šta nekome nametati.Zašto bi to što neko kaže protiv vjere bila glupost,a propagiranje vjere informisanje.
Pa ne moraš nametati, ne moraš staviti kao obavezan predmet ali ono ne vidim zašto vjeronauka mora ići pod znak pitanja a neki drugi podjednako "spekulativni" predmeti ne idu.
Pa Nele je rekao da bi stavio kao obavezno.Ako nije obavezno to mi je u redu ipak je drugačije.
WRECK EVEYONE& LEAVE.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24685
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

YouTuberi

Post Postao/la Maki »

Pa može se napraviti kombinacija da se bira vjeronauka ili recimo građansko vaspitanje.
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7635
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

YouTuberi

Post Postao/la Master of darkness »

Lose sam se izrazio, mislio sam da bi roditelji trebali da preusmeravaju decu na veronauku. Moja greska.
You leave when you think it's time
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17455
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: 😒😒😒
Status: Offline

YouTuberi

Post Postao/la Dynamite 7 »

Ma samo da ne počnu djecu učiti o Parovima i Zadrugi :mrgreen: .
WRECK EVEYONE& LEAVE.
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7635
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

YouTuberi

Post Postao/la Master of darkness »

Dynamite 7 je napisao/la:QR_BBPOST Ma samo da ne počnu djecu učiti o Parovima i Zadrugi :mrgreen: .
Kako smo krenuli :?
You leave when you think it's time
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10363
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

YouTuberi

Post Postao/la Markovic619 »

Dynamite 7 je napisao/la:QR_BBPOST Ma samo da ne počnu djecu učiti o Parovima i Zadrugi :mrgreen: .
Čas istorije 2047. godine

"E djeco vidite, jedan od najvažnijih dogadjaja u bližoj prošlosti Srbije je onaj kada se Jelena Karleuša pridružila žiriju Zvezda Granda"

:lol:
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7635
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

YouTuberi

Post Postao/la Master of darkness »

Evo crnjak

"Deco, na danasnji dan je sin Zeljka Mitrovica beskrupulozno optuzen da je ubio neku devojku, mozda je on za to dobio samo uslovnu kaznu, ali je to zato sto je prethodna vlast bila losa, dok ce ova sadasnja doneti nove reforme i nece se optuzivati takvi ljudi"
You leave when you think it's time
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6989
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

YouTuberi

Post Postao/la crocop97 »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST Pa može se napraviti kombinacija da se bira vjeronauka ili recimo građansko vaspitanje.
Ne znam kako je kod vas, ali u hrvatskom školstvu vjeronauk je izborni predmet, ali samo u teoriji. Bira se između vjeronauka ili etike (ili ako ima još nešto), samo što u većini škola ne postoji organizirana nastava za te predmete pa je roditeljima bolje da su djeca na nastavi nego da imaju rupu u rasporedu, a na to dodaj još pritisak sredine i izborni predmet postaje obavezni
slika
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17455
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: 😒😒😒
Status: Offline

YouTuberi

Post Postao/la Dynamite 7 »

NeleSine215 je napisao/la:QR_BBPOST Evo crnjak

"Deco, na danasnji dan je sin Zeljka Mitrovica beskrupulozno optuzen da je ubio neku devojku, mozda je on za to dobio samo uslovnu kaznu, ali je to zato sto je prethodna vlast bila losa, dok ce ova sadasnja doneti nove reforme i nece se optuzivati takvi ljudi"
"Nepravedno su ga kaznili,da nije njegovog oca ne bi bilo Zadruge (samo zamislite svijet bez Zadruge- da grozno je) ,kao ni letećih automobila".
WRECK EVEYONE& LEAVE.
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7635
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

YouTuberi

Post Postao/la Master of darkness »

Dynamite 7 je napisao/la:QR_BBPOST "Nepravedno su ga kaznili,da nije njegovog oca ne bi bilo Zadruge (samo zamislite svijet bez Zadruge- da grozno je) ,kao ni letećih automobila".
"Vi znate da sinovi mocnika ne koriste pozicije svojih roditelja da se izivljavaju nad ovim narodom, a i ako to rade, koga briga, ipak su oni sirotinja koja sluzi za siljenje one stvari, da ne kazem koje, da ne budemo sexisti, nego da bude #Genderequality"
You leave when you think it's time
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24685
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

YouTuberi

Post Postao/la Maki »

crocop97 je napisao/la:QR_BBPOST
Maki je napisao/la:QR_BBPOST Pa može se napraviti kombinacija da se bira vjeronauka ili recimo građansko vaspitanje.
Ne znam kako je kod vas, ali u hrvatskom školstvu vjeronauk je izborni predmet, ali samo u teoriji. Bira se između vjeronauka ili etike (ili ako ima još nešto), samo što u većini škola ne postoji organizirana nastava za te predmete pa je roditeljima bolje da su djeca na nastavi nego da imaju rupu u rasporedu, a na to dodaj još pritisak sredine i izborni predmet postaje obavezni
U osnovnoj obavezni u srednjoj nema.
Odgovori